در گفت وگو با مركز املاك

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسكو به كسبه اعلام گردید

زمان تحویل ساختمان جدید پلاسكو به كسبه اعلام گردید به گزارش مركز املاك معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به این كه عوارض پروانه نكته اصلی اختلاف نظر بین بنیاد بعنوان سازنده پلاسكو و شهرداری منطقه است، اظهار داشت: همه تلاش خودرا می نماییم كه بتوانیم در سالگرد بعدی پلاسكو در سال 1399 این ساختمان را ساخته شده به كسبه تحویل دهیم.


منوچهر خواجه دلویی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ساخت وساز در ساختمان پلاسكو و اختلافات با شهرداری اظهار نمود: ساخت وساز در ساختمان پلاسكو هیچ مشكلی ندارد و به صورت شبانه روزی در این ساختمان كار و فعالیت انجام می شود. براین اساس تا فروردین سال آینده اسكلت ساختمان پلاسكو به صورت كامل ایجاد می شود و هیچ مشكلی دراین زمینه نداریم و همه برنامه ریزی ها برای افتتاح پلاسكو و تحویل مغازه های آن به كسبه لطمه دیده در دی ماه سال آینده و همزمان با سالگرد بعدی پلاسكو است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه اختلاف نظرتان با شهرداری منطقه سر چه موضوعی است و این كه گفته می شود عوارض باید پرداخت كنید و مشكل شهرداری با شما سر این مساله است را چگونه می خواهید حل كنید؟ اظهار داشت: مساله پروانه پلاسكو از نظر فنی هیچ مشكلی ندارد. موضوع اصلی عوارض پروانه است كه از دید ما پلاسكو حقوق مكتسبه بوده و مقرر است مثل قبل ساخته شود؛ بدین سبب نباید عوارضی از آن گرفته شود.
خواجه دلویی اظهار داشت: بر طبق مصوبه كمیسیون ماده پنج و مصوبه شورای تامین استان نباید از پلاسكو عوارضی دریافت شود و ساخت وساز آن باید به صورت رایگان صورت گیرد، اما شهردار منطقه می گوید عوارض باید از ما دریافت شود.
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این كه اگر همه مصوبات شما را از پرداخت مالیات پلاسكو معاف كرده اند، چرا شهردار منطقه اصرار بر پرداخت آن دارد؟ اظهار نمود: شهرداری منطقه منابع خودش و موضوع خودش را می بیند و می گوید باید برای معاف شدن از پرداخت عوارض و ساخت پلاسكو به صورت رایگان این مساله در شورای شهر تهران تصویب شود. البته دراین زمینه جلسه و مذاكراتی با اعضای شورای شهر داشته ایم اما وقتی كمیسیون ماده پنج مصوبه ای ابلاغ می كند در واقع رئیس شورای شهر تهران نیز بعنوان عضو در آن جلسه بوده و این مصوبات ابلاغ گردیده است.
خواجه دلویی همین طور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این كه آیا باتوجه به وجود این اختلافات بین بنیاد مستضعفان و شهرداری منطقه درباره پرداخت مالیات پلاسكوی جدید، چه كاری انجام می دهید و آیا به اجبار آنرا پرداخت خواهید كرد؟ اظهار داشت: الزامی به پرداخت عوارض دراین زمینه نداریم و الان در حال مذاكره و رایزنی هستیم. امیدواریم این مساله به خوبی حل شود.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، دو روز از سومین سالگرد پلاسكو می گذرد و كسبه همچنان منتظرند ببینند بنیاد مستضعفان بعنوان مالك و سازنده این ساختمان می تواند به آخرین وعده خود در خصوص ساخت پلاسكو در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ عمل كند و اختلافاتش را با شهرداری حل خواهدنمود یا آنكه تاریخ های دیگری برای افتتاح پلاسكوی جدید از طرف مسئولان بنیاد مستضعفان و دیگر مسئولان اعلام خواهد شد.
منبع:

1398/11/02
15:32:26
5.0 / 5
4114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین