ایجاد كمیته پایش ایمنی ساختمان های پایتخت

ایجاد كمیته پایش ایمنی ساختمان های پایتخت مركز املاك: اعضای شورای شهر تهران جزئیات ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان های پایتخت را به تصویب رساندند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی جزئیات لایحه ایجاد سامانه بر خط پایش ایمنی ساختمان های شهر تهران كه كلیات آن در جلسه قبل به تصویب رسیده بود، روی میز شورای شهر قرار گرفت و زهرا صدر اعظم نوری با اشاره به اینكه كلیات این لایحه به تصویب اعضاء رسیده است اما نسبت به آن پیشنهاداتی داریم، اظهار داشت: باید بند به بند كلیات لایحه خوانده شود و پس از آن رای گیری نماییم.
محمد سالاری با اشاره به اینكه این لایحه در كمیسیون مشترك شهرسازی و خدمات شهری بررسی شده و به تصویب رسیده است، اظهار داشت: فقط پیشنهاد می دهیم یك نفر بعنوان كارشناس ایمنی ساختمان ها به عضویت كمیته پایش ایمنی ساختمان ها اضافه شود.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، این پیشنهاد در خصوص اضافه شدن یك كارشناس ایمنی به كمیته پایش رای آورد.
در ادامه سالاری با اشاره به اینكه به نظرم باید یك برنامه زمانبندی شده برای اجرای بهتر این مصوبه داشته باشیم، اظهار داشت: ما در تهران با ساختمان های متفاوتی مواجه هستیم كه ساخت و ساز آنها و رفت و آمدشان متفاوت می باشد و بنظر می رسد این ساختمان ها باید در اولویت بررسی قرار گیرند.
وی با تاكید بر اینكه در كمیته ایمنی كه برای اجرای این سامانه برخط مقرر است تشكیل گردد علاوه بر آتش نشانی همه دستگاه های ذیربط كه در عرصه پایش ساختمان ها فعالیت می نمایند باید عضو باشند، اظهار داشت: همه استانداردهای ایمنی در حین صدور پروانه لحاظ می شود اما مشكل ما با ساختمان های قدیمی است كه حتی نقشه و اطلاعات آنرا نداریم و دیدید كه در زمان حادثه پلاسكو به سبب نبود نقشه ها با چه مشكلاتی مواجه شدیم.
وی با اشاره به اینكه اطلاعاتی از ساختمان های قدیمی پایتخت نداریم، اضافه كرد: در این لایحه یك بازه زمانی ۱۰ ساله برای پایش ساختمان های پایتخت در نظر گرفته شده اما این زمان بسیار زیاد است، چونكه تصور كنید ۱۰ سال زمان فقط برای پایش بگذاریم. پس اصلاح این ساختمان ها حتما ۲۰ سال زمان لازم دارد.
سالاری با اشاره به اینكه باید زمان پایش به شدت كم شود، اظهار داشت: ما در آستانه یك جنبش عمومی ایمن سازی ساختمان های پایتخت قرار داریم اما ۱۰ سال و ۲۰ سال برای ایمن سازی زیاد است و باید كم شود.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی نیز اضافه كرد: شناسایی ساختمان های ناایمن در حال انجام می باشد و كل ساختمان های را می توانیم در عرض دو سال و نه ۱۰ سال پایش نماییم. خیلی از ساختمان ها در حین بهره برداری خطرناك می شوند كه باید آنها را پایش نماییم.
نوری افزود: آتش نشانی تهران تا كنون ۳۴ هزار پلاك را بررسی نموده و اصلا به ۱۰ سال زمان برای شناسایی و پایش نیاز نداریم و بنظر می رسد یك الی دو سال كافی است.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران جزئیات ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان های پایتخت را تصویب كردند و بر همین مبنا زمانبندی ساختمان های پایتخت نیز كم شد.
منبع:

1398/11/06
22:10:23
5.0 / 5
4320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین