تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر به گزارش مركز املاك شب گذشته با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از چهار فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تقدیر گردید.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا صدرالدین علیپور - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران - در حاشیه برگزاری مراسم تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در ایوان شمس با اشاره به حضور این سازمان در جشنواره سال جاری فیلم فجر اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند اخیرا اجرای طرح كاپ (كاهش پسماند) را شروع كرده است كه یكی از رویكردهای اصلی در اجرای این طرح جلب مشاركت های مردمی و همراهی شهروندان است.

وی افزود: در همین جهت همزمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برخی از نیروهای آموزشگر سازمان در بعضی از سالن های نمایش فیلم ها همچون برج میلاد و پردیس ملت مستقر شدند و با عرضه آموزش های لازم به شهروندان در جهت كاهش تولید پسماند، مبادرت به جذب همیاران كاپ كردند.

علیپور خاطرنشان كرد: سازمان پسماند با عرضه تعریف جامع و درست از اهداف طرح كاپ توانست مسؤلان جشنواره فیلم فجر را قانع كند تا موضوعات مربوط به پسماند در ذیل مبحث تجلی اراده ملی قرار گیرد. سازمان مدیریت پسماند هم برای پشتیبانی از هنرمندانی كه در این حوزه فعالیت نموده اند و برای معرفی هر چه بهتر این فیلم ها به شهروندان تصمیم گرفت تا به چهار فیلم برگزیده كه به موضوعات محیط زیستی و پسماند پرداخته اند، تندیس كاپ و جوایزی را اهدا كند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح كرد: بطور حتم هنرمندان یكی از گروه های مرجع در جامعه هستند كه حمایت و همراهی آنها در فرهنگسازی مباحث مربوط به آداب شهروندی بخصوص كاهش و تفكیك پسماند می تواند نقش تاثیرگذاری بر تغییر و اصلاح رفتار شهروندی داشته باشد.

به گزارش شهرنوشت در مراسم پایانی بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، جایزه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به برگزیدگان اهدا شد. در این بخش داوری انتخاب بهترین آثار را نرگس رجایی، سعید مرادی كیا، مجید محرابی و سیدحسین حقگو برعهده داشتند و از نگاه هیئت داوران جایزه بهترین فیلم به علت توجه به مبحث بازیافت پسماند و كودكان كار، به مجید مجیدی و امیر بنان - تهیه كنندگان فیلم «خورشید» - رسید.

جایزه دوم این سازمان به بهتاش صناعی ها برای «قصیده گاو سفید» اهدا شد. توجه ویژه به پسماند شیشه ای و استفاده بهینه از آن دلیل انتخاب این فیلم بود. استفاده از كیسه های خرید پارچه ای در فیلم «دشمنان» هم مورد توجه هیئت داوران سازمان پسماند قرار گرفت و جایزه سوم را به مجید برزگر تهیه كننده این فیلم اهدا كرد. توجه به پیام های زیست محیطی سبب اهدای جایزه چهارم به ساسان سالور تهیه كننده فیلم «سه كام حبس» شد.
1398/11/29
14:59:24
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: تولید , خرید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین