اقدامات متروی تهران برای جلوگیری از شیوع كرونا

اقدامات متروی تهران برای جلوگیری از شیوع كرونا به گزارش مركز املاك همه اماكن و ناوگان ریلی متروی تهران برای جلوگیری از شیوع ویروس واگیردار كرونا ضدعفونی شدند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، فرنوش نوبخت مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در اطلاعیه ای اعلام نمود كه متروی تهران فرایند مقابله با ویروس كرونا را در دستور كار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه تمامی قطارهای شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به صورت روزانه با دو روش خشك و تر در سیستم های مكانیزه مترو واش شستشو و ضد عفونی می شود، اضافه كرد: نظافت و ضد عفونی تمامی قطارها در ایستگاه های ابتدایی و انتهایی هرخط هم به صورت خشك انجام می شود.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینكه در ارتباط با ضدعفونی كردن قطارها و ایستگاه های مترو، هماهنگی لازم با شهرداری تهران انجام پذیرفته است، اظهار داشت: این كار با هوشیاری بیشتری انجام می شود و تمام تلاش خویش را برای مقابله با این ویروس انجام خواهیم داد.
همینطور در تمامی ایستگاه های بهره برداری شده هم عملیات ضد عفونی و نظافت مطابق دستور العمل وزارت بهداشت به صورت روزانه و در چند نوبت انجام می شود.

نوبخت اضافه كرد: برای مقابله با این ویروس و پیشگیری از انتشار این بیماری هماهنگی و همكاری لازم هم با بازرسان وزارت بهداشت صورت گرفته و جای هیچ نگرانی برای شهروندان و مسافران نیست.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، همینطور جلسات كارشناسی و مدیریتی مشتركی برای نحوه نظافت و مقابله با شیوع ویروس كرونا در ایستگاه ها و قطارها با همكاری اداره كل پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت و درمان، اداره كل بهداشت محیط و مدیران و كارشناسان شهر سالم شهرداری تهران، معاون حمل و نقل و ترافیك، مدیر عامل، معاونان و مدیران شركت بهره برداری متروی تهران برگزار گردید.
در انتها این جلسات نوبخت اظهار داشت: شركت بهره برداری متروی تهران ضدعفونی تمامی اماكن و قطارهای مسافری را در رأس برنامه های اصلی خود قرار داده و در این نشست گزارشی از عملكرد پیشگیرانه طی یك ماه گذشته عرضه داد.

نوبخت خاطرنشان كرد: با عنایت به شرایط فعلی دستور العمل های جدیدی از جانب وزارت بهداشت برای شركت بهره برداری متروی تهران ابلاغ گردید.
وی افزود: ضدعفونی واگن ها، اماكن و ایستگاه های مترو از بهمن ماه سالجاری با عنایت به شیوع بیماری كرونا با حساسیت و دقت بیشتری روزانه انجام می شود و بر مبنای برنامه ریزی انجام شده مواد ضدعفونی كننده برای راهبران و مركز فرمان تهیه شده و برای 5000 پرسنل امور ایستگاه ها مطابق پروتكل ملی كه برای صیانت از پرسنل داریم مواد ضدعفونی كننده تهیه شده است.

مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینكه تمامی آب خوری ها تا اطلاع ثانوی جمع آوری می شوند اظهار داشت: دستگاه های تهویه قطارها هم ثابت می شوند و هندریل پله برقی هم به صورت مرتب ضدعفونی می شوند.

طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، نوبخت در انتها اظهار داشت: مبحث سلامت شهروندان و مسافران از اولویت های مدیریت شهری است و امیدواریم با اقدام های پیشگیرانه بتوانیم آسودگی خاطر آنان را فراهم نماییم.1398/12/03
14:25:06
5.0 / 5
3657
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین