وزیر راه و شهرسازی خبر داد

استفاده از ریل تولیدداخل برای نخستین بار درپروژه های زیرساختی ریلی

استفاده از ریل تولیدداخل برای نخستین بار درپروژه های زیرساختی ریلی به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد ذوب آهن با قرارگاه خاتم الانبیاء برای تولید و استفاده از ریل ملی در پروژه راه آهن چابهار-زاهدان اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «توانمندی های فنی و مهندسی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)» این نمایشگاه را فرصت مناسبی دانست كه تاثیر سیاست های كلان نظام در اجرا را می توان در این نمایشگاه مشاهده كرد.
وی اظهار داشت: بحث مهم در این عرصه، خودباوری است؛ از زمان پیروزی انقلاب تابحال استكبار جهانی این پیروزی را نپذیرفته و برای از بین بردن آن، تمام ظرفیت های خویش را به كمك ارتجاع منطقه فعال كرده كه مهم ترین ابزار آن، تحریم با هدف متوقف و تسلیم كردن ملت ایران بود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، مهم ترین هنر تحریم این بود كه مسیرهای رسمی داخلی را به بندر و مسیرهای غیررسمی كه فسادآور است، باز بگذارد تا وجاهت و مقبولیت جمهوری اسلامی را به چالش بكشد. تمام اعضا و جوارح تحریم برای ناتوان سازی جمهوری اسلامی ایران به كار گرفته شد اما این انقلاب كه انقلاب ایمان ها و ارزش ها است، هیچ گاه متوقف نشد و مردم برای ایستادن آن، حتی از خون خود هم گذشتند.
اسلامی افزود: در سال های اخیر شاهد رشد خودكفایی و خودباوری بودیم و توانسته ایم تمام ریشه های وابستگی سیاسی را قطع نماییم اما لازمه قطع وابستگی اقتصادی، افزایش قدرت اقتصادی می باشد كه رونق تولید، یكی از جلوه های آن است.
وی با اشاره به اینكه ظرفیت های بالقوه را باید هم راستا نماییم، اظهار داشت: ما در وزارت راه و شهرسازی با این نگاه توانسته ایم امسال در همه حوزه ها تلاش خویش را صرف تولید نماییم. به صورت مثال در بخش ریلی چه در حوزه زیرساخت و چه ناوگان، اتفاقات خوبی رخ داد و برای نخستین بار در پروژه های ریلی از ریل و سوزن ملی استفاده كردیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه راه آهن چابهار زاهدان خاطرنشان كرد: بعد از آنكه تأمین مالی این پروژه با عنایت رهبر معظم انقلاب از محل صندوق توسعه ملی انجام شد، مقرر است طی قراردادی با ذوب آهن كه با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به امضا می رساند، برای روسازی آن از ریل ملی استفاده گردد.
اسلامی به تولید لوكوموتیو و واگن در داخل اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۱۴ هزار كیلومتر خط ریلی داریم و ۱۴ هزار كیلومتر ریل دیگر در دست ساخت یا مطالعه است؛ اتصال پنج مركز استان به ریل محقق شده و چهار استان دیگر در دستور كار قرار دارد.
وی با تاكید بر اینكه تا آخر دولت دوازدهم ۵۸۰ كیلومتر آزادراه راه اندازی می شود، تصریح كرد: هم اكنون ۲۴۰۰ كیلومتر آزادراه داریم و ۲۴۰۰ كیلومتر دیگر در دست ساخت است ضمن آنكه كنسرسیوم شركت های ساختمانی برای تأمین مالی پروژه های ریلی را راه اندازی كردیم؛ این الگو قبلاً در بخش آزادراه اجرا شده بود.

5.0 / 5
4017
1398/12/03
21:41:39
تگهای خبر: آزادراه , ابزار , استان , توسعه
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین