مهاجری در گزارش مركز املاك:

مرزهای ایران و آذربایجان باز است

مرزهای ایران و آذربایجان باز است به گزارش مركز املاك رایزن اقتصادی ایران در آذربایجان اظهار داشت: مرزهای ایران و آذربایجان باز است و پروازها میان دو كشور همچنان برقرار است.جواد مهاجری رایزن اقتصادی ایران در آذربایجان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مرزهای دو كشور و همین طور وضعیت پروازها گفت: حسب اعلام مقامات مسئول در جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان، تردد مسافر از مرز بیله سوار و آستارا همچنان صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه مسافرت آذری ها به ایران كم شده است، افزود: دلیل اصلی این كاهش مسافرت، اعمال محدودیت از جانب دولت جمهوری آذربایجان برای تجارت چمدانی و سفارش های مسافرتی آنها به اتباع خود نسبت به سفر به ایران بوده است.
رایزن اقتصادی ایران در باكو اظهار داشت: پیش بینی می شود چنانچه ممنوعیتی هم برای تردد اعمال شود، اتباع آذربایجانی داخل ایران و اتباع ایرانی داخل در كشور اذربایجان برای بازگشت به موطن خود از گذرگاه های مذكور مشكلی نداشته باشند.
مهاجری با تاكید بر اهمیت مرز آستارا برای صادرات كالا به روسیه و بطور كلی منطقه اوراسیا اضافه كرد: تردد كامیون ها و تریلرهای حامل محموله های تجاری هم برای ورود به كشور جمهوری آذربایجان و بالعكس محدودیتی ندارند. بااینكه عملیات ضدعفونی بر روی آنها سبب كندی ترددها شده است.
وی عنوان كرد: درباب انجام پروازها از تهران و تبریز به باكو نیز ممنوعیتی ایجاد نشده و «آذال» نیز اعلام نموده است كه پروازهای خودرا لغو نمی نماید.
رایزن اقتصادی ایران در باكو افزود: وضعیت برای تردد به جمهوری خودمختار نخجوان هم بر همین منوال است و جز اعمال كنترل های پیشگیرانه و بهداشتی، تغییری صورت نگرفته است.


منبع:

5.0 / 5
3896
1398/12/06
23:43:13
تگهای خبر: سفر , صادرات
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین