رئیس كمیته میراث شورای شهر تهران عنوان كرد

بهره برداری از پیاده روها شمشیر دولبه

بهره برداری از پیاده روها شمشیر دولبه به گزارش مركز املاك رئیس كمیته میراث شورای شهر تهران پیشنهاد شهرداری برای بهره برداری از پیاده روها را شمشیر دو لبه دانست و اعلام نمود: حتما باید پیوست های اجتماعی و فرهنگی این لایحه ارائه شود.


حسن خلیل آبادی در گفت و گو با ایسنا، در مورد لایحه شهرداری تهران در مورد بهره برداری برخی مشاغل خاص از پیاده روها، اظهار داشت: لایحه ای از طرف شهرداری تهران برای ستاندن اجاره بهره برداری از پیاده روها برای برخی مشاغل خاص ارسال شده که در کمیسیون های تخصصی در حال پیگیری است.
وی با اعلان اینکه در عمده کشورهای خارجی به بعضی از صنوف همچون رستوران ها، کافه ها و... اجازه داده شده است که از فضای پیاده روها استفاده کنند، اضافه کرد: در شهرهایی همچون وین، لندن، پاریس و... به صنوف اجازه داده می شود که از قسمتی از پیاده رو استفاده کنند؛ اما دقت داشته باشید که پیاده رو و مسیرهای آنها عریض است و چیدن میزو صندلی راه کسی را نمی بندد، این در حالیست که در تهران معابر غیراصولی و باریک هستند و اساسا چیدن میز و صندلی راه را بر مردم می بندد.
خلیل آبادی با تاکید بر اینکه باید این طرح تنها در پیاده روهای خاص و عریض اجرایی شود، اظهار نمود: از سویی دیگر شهرداری تهران فهرستی از مشاغل را ضمیمه این لایحه کرده که بعضی از این مشاغل به سبب جنس فعالیتشان برای همه خوشایند نیست، چونکه مشاغلی همچون طباخی، جگرکی، قهوه خونه و... جزو مشاغلی هستند که برای همه افراد جامعه خوشایند نیست و گاهی افرادی هستند که از بوی جگر یا کله پاچه ناراحت می شوند.

وی با تاکید بر اینکه این لایحه یک شمشیر دو لبه است که می تواند بسیار موثر باشد؛ اما از طرف دیگر اجرای نادرست و عدم نظارت بر حسن اجرای آن می تواند موجبات نارضایتی شدید مردم را فراهم آورد و حتی سبب سدمعبر شود، اظهار داشت: این لایحه در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است و اساسا قبل از تصویب تمام جوانب آن سنجیده می شود و لازم است حتما پیوست های احتماعی و فرهنگی این لایحه با دقت بررسی شود.

خلیل آبادی در خاتمه اضافه کرد: باید در این لایحه راه بر هرگونه تفسیر بسته شود بگونه ای که علاوه بر تعیین مشاغل، ساعت و نحوه فعالیت، حتی نوع چیدمان مبلمان و متریال آن تعیین شود تا از بروز هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
1399/03/03
14:27:21
5.0 / 5
2428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین