وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

توافق شورای عالی شهرسازی و ارتش، نتیجه حاكم شدن نگاه برد-برد بود

توافق شورای عالی شهرسازی و ارتش، نتیجه حاكم شدن نگاه برد-برد بود مركز املاك: وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه انتقال پادگان 06 یك اتفاق نیست، آنرا جریانی خواند كه در سایر شهرهای كشور نیز دنبال خواهد شد.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز شنبه ۱۷ خردادماه در آئین آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش، این اقدام بزرگ را مرهون عنایت و نگاه ژرف و بلند رهبر انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: این رویه و طرز تفکر، می تواند ما را در ادامه مسیر یاری کند.
وی ایجاد روحیه تعاملی بین شورای شهر، شهرداری تهران و شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را نکته قابل توجه در این پروژه دانست و اضافه کرد: این نگاه موجب شد تا بعد از یک وقفه ۱۰ ساله، انتقال پادگان ۰۶ در راه تعیین تکلیف قرار گیرد.
اسلامی با اعلان اینکه اگر نگاه های گذشته و سختی بر مذاکرات حاکم بود، ما بطور قطع نمی توانستیم به جمع بندی برسیم، عنوان کرد: به سبب قانون، ارتش باید سهمی از این انتقال داشته باشد و بخشی نیز در اختیار شهرداری قرار گرفته است که می تواند خدمات بزرگی را به شهر و شهروندان ارائه نماید.
وی افزود: در سرمایه گذاری این پروژه نیز، بحث ۳۰ به ۷۰ اتفاق افتاده و ساخت وساز در بخشی که ارتش مالک آن است با حداقل سطح اشغال صورت خواهد گرفت که این اتفاق می تواند، ضمن ایجاد مجرایی تنفسی در کنار بوستان، یک محیط مسکونی و خدماتی را نیز در مجاورت آن ایجاد کند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این انتقال را بعنوان الگویی موفق در سایر شهرهای کشور برای خروج پادگان ها از شهرها اجرا خواهیم کرد تا بدین وسیله، فضاهای عمومی را به شکلی توسعه دهیم تا با کیفیت مؤثر و ماندگار به بهبود کیفیت زندگی شهری بیانجامد.
وی با تاکید بر نقش کمیته های ماده پنج در مدیریت شهری، اشاره کرد: حاکم شدن نگاه برد-برد برمبنای نیاز جامعه، کمک کرد تا بتوانیم این مدل توافق را در شورای عالی شهرسازی برای نخستین بار به تصویب برسانیم. انتقال پادگان ۰۶ در این دوره به شورای عالی شهرسازی و معماری آمد که سرانجام ما را به این توافق نائل کرد.
اسلامی ابراز امیدواری کرد، ارتش بتواند، ساخت و ساز را در بخش مربوط به خود در چارچوب یک پروِژه منسجم و زمان بندی شده به اجرا درآورد.


منبع:

5.0 / 5
2681
1399/03/19
10:35:34
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین