یك مقام مسئول در وزارت راه تشریح كرد:

جنگ قره باغ بر صنعت ترانزیت ایران چه تأثیری داشت؟

جنگ قره باغ بر صنعت ترانزیت ایران چه تأثیری داشت؟ مدیرکل ترانزیت وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تصمیم گرفتیم تا به دنبال جنگ قره باغ، شراکت های جدید چندجانبه در منطقه تعریف و کریدورهای قدیمی را تکمیل و وارد چرخه تجارت منطقه نماییم.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امین ترفع در مورد نشست مشترک وزارت راه و شهرسازی با وزارت امورخارجه با مبحث بررسی تحولات قره باغ بر وضعیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه جهت بهره گیری از فرصت های ایجادشده برای کشور و اهداف آن نشست، اظهار داشت: فرصت های بوجود آمده در کشور بخصوص در حوزه های حمل و نقلی و ترانزیتی و چگونگی استفاده از این فرصت ها در نشست مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به اینکه تمامی دستگاههای تأثیرگذار همچون بخش های حمل و نقلی وزارت راه و وزارت امور خارجه و دفتر توسعه تجارت، موضوعات مرتبط را موشکافانه بررسی کردند، اضافه کرد: در این جلسه، بر تکمیل و فعال کردن کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج فارس- دریای سیاه تاکید گردید. این موارد همچون مواردی هستند که در تحولات قره باغ می توان از آنها استفاده نمود.
ترفع توضیح داد: تصمیم این است که بتوانیم با اتخاذ سیاست های هوشمندانه وزارت راه و شهرسازی، شراکت های جدید چندجانبه را در منطقه تعریف و کریدورهایی که سابقه چندین ساله دارند را تکمیل کرده و آنها را وارد چرخه تجارت نماییم.
وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی بخصوص در دو سال قبل که مبحث دیپلماسی حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را تهیه کرده و نقشه آنرا در دست تدوین دارد، آن پروژه های اولویت داری که جنبه ملی داشته و در عین حال کارکرد بین المللی دارند و اتصال کشور را با کشورهای همسایه برقرار می کنند، در اولویت قرار داده است.
مدیرکل ترانزیت، تجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: پروژه های حمل و نقلی اولویت دار در سطوح مختلف مطرح و تأیید شده است تا در چارچوب بودجه ای به جریان افتاده و تکمیل شود.
ترفع بر تعامل وزارت راه و شهرسازی و وزارت امور خارجه در ترانزیت تصریح کرد و اظهار داشت: وزارت امور خارجه از جنبه سیاسی به وزارت راه و شهرسازی، کمک می نماید تا بتواند شراکت و ائتلاف های چندجانبه حمل و نقلی را شکل داده و از این فرصت برای ارتقای کشور، استفاده نماید.
گفتنی است، نهمین جلسه از سلسله نشست های دیپلماسی حمل و نقل به منظور بررسی تاثیر تحولات قره باغ بر وضعیت حمل و نقل بین الملل و ترانزیت منطقه جهت بهره گیری از فرصت های بوجود آمده برای کشور، ۱۷ دیماه با حضور مدیرکل دفتر تجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی و نمایندگانی از وزارت امورخارجه، دفتر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران، دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ترانزیت و لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر و دریانوردی، بازرگانی خارجی و بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی، برگزار گردید.

1399/10/21
21:09:40
0.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین