استاندار كرمان خواستار شد؛

صدور مجوز انجام پروازهای بین المللی در فرودگاه جیرفت

صدور مجوز انجام پروازهای بین المللی در فرودگاه جیرفت مرکز املاک: استاندار کرمان خواهان صدور مجوز انجام پروازهای در میان المللی فرودگاه جیرفت شد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، علی زینی وند بامداد دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های توسعه فرودگاه کرمان با حضور وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: گنجایش سالن قبلی فرودگاه بین المللی کرمان ۴۰۰ هزار نفر در سال بود که در شأن فرودگاه بین المللی کرمان نبود ضمن اینکه عملکرد معمولی استان ۹۰۰ هزار نفر می باشد.
وی اضافه کرد: امروز شاهد افتتاح سالن جدید فرودگاه با زیربنای ۷ هزار و ۷۰۰ متر مربع به ظرفیت اسمی یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستیم ضمن اینکه باند استاندارد فرودگاه نیز تولید شده تا تمامی پروازها از سراسر دنیا بتوانند در این فرودگاه بر زمین بنشینند.
استاندار کرمان اظهار داشت: سایر فرودگاه های استان کرمان نیز باید مورد توجه قرار گیرد؛ بطور مثال فرودگاه جیرفت که فرودگاه مهمی است (این فرودگاه دیوار حفاظتی ندارد) حتما باید پروازهای بین المللی در آن برقرار شود تا محصولات کشاورزی بتواند بوسیله هوایی صادر شود و درخواست می کنم این مجوز داده شود همین طور فرودگاه بم نیز باید مورد توجه قرار گیرد و دیوار حفاظتی آن تکمیل شود.
زینی وند اشاره کرد: یکی از استان های مهم در حوزه راه و شهرسازی «کرمان» است که تعداد زیادی از شریان های اصلی کشور از این استان می گذرد. بزرگراه هایی برای کرمان تعریف شده اما متأسفانه روند انجام کار بسیار کند است که همچون می توان به محور «بافت _ کرمان»، «کرمان _ راور _ دیهوک»، «سیرجان به بندرعباس» و راه راهبردی «جاسک _ محمدآباد و ریگان» اشاره نمود.
وی اظهار داشت: یکی از مطالبات قدیم مردم استان یزد و کرمان راه «هرات _ شهربابک» است که محدودیت هایی در این رابطه به وجود آمده و مشکلاتی برای مردم در این راه به وجود آمده همین طور محور «زرند _ کوهبنان» نیازمند توجه ویژه است.
زینی وند تصریح کرد: از وزیر راه و شهرسازی درخواست می کنم تا به راه اندازی آزادراه های «سیرجان _ بندرعباس» و «سیرجان _ یزد» توجه ویژه داشته باشد ضمن اینکه ما محدودیت های مالی کشور را می دانیم اما در این راستا می توان از ظرفیت های قانونی دیگر بهره مند شد.
استاندار کرمان اظهار داشت: ما اعلام آمادگی می نماییم که با همکاری نمایندگان مجلس از ظرفیت ماده ۵۶ در امتداد پروژه هایی مثل محور «کرمان _ راور _ دیهوک» استفاده نمائیم.
زینی وند در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های ریلی استان هم اشاره نمود و تصریح کرد: کلنگ زنی راه آهن بم به جیرفت انجام شده اما تا حالا اقدام مؤثری در این رابطه صورت نگرفته که درخواست داریم این مساله به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: هم اکنون راه آهن فعلی از زرند به بافق به شدت نیاز به بازسازی دارد همین طور راه اندازی خط آهن رفسنجان به کرمان از دیگر مطالبات مردم استان است ضمن اینکه استان کرمان در این موارد جهت استفاده از قانون بودجه، ظرفیت لازم را دارد و پیمانکاران قدرتمندی در این راستا در استان وجود دارند که با عنایت وزیر راه و شهرسازی در این خصوص می توانیم اقدامات خوبی در استان انجام دهیم.


منبع:

1399/11/20
21:56:34
0.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین