مهر خبر می دهد؛

تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند

تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا ۲۰ اسفند اطلاع داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، همزمان با شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و سپس به چند کشور آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه های اخیر که به کرونای انگلیسی مشهور شد، پروازهای مستقیم و سپس کانکشن به لندن از آغاز دیماه سال جاری متوقف و این ممنوعیت پرواز تا آخر بهمن ماه تمدید گردید.
پس از آنکه خبرگزاری مهر از امکان خرید بلیت پروازهای کانکشن به لندن خبر داد، سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر فروش بلیت و نمایندگی های ایرلاین های منطقه و همینطور برخی آژانس های صدور بلیت پروازهای خارجی اخطار داد که حق فروش بلیت پروازهای رفت و برگشت به لندن به صورت پروازهای کانکشن (غیر مستقیم) را نداشته و در صورت فروش بلیت پرواز لندن، جریمه خواهند شد.
معاون سازمان هواپیمایی: پرواز به لندن تا ۲۰ اسفند ممنوع است
ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار مهر، از تمدید ممنوعیت پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به لندن تا ۲۰ اسفند سال جاری اطلاع داد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تمدید آن برای پروازهای نوروزی هم وجود دارد یا خیر؟، اظهار داشت: با عنایت به شرایط کشور انگلیس که در حل واکسیناسیون گسترده ضد کروناست، احتمال عدم تمدید ممنوعیت پروازهای لندن برای نوروز ۱۴۰۰ بسیار بالاست.
جلالی اضافه کرد: با این وجود تصمیم گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.
هیچ آژانسی بلیت پرواز کانکشن ندارد
به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، بررسی های میدانی نشان داده است هم اکنون به علت فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری، هیچیک از اپلیکیشن ها، سایت ها و آژانس های هواپیمایی مبادرت به فروش بلیت پروازهای غیر مستقیم با ایرلاین های منطقه به لندن نمی کنند.
سفر به لندن از مسیر دوحه با تعویض هواپیما
اما یک مسافر ایرانی که روز گذشته به لندن سفر کرده بود، درباره نحوه پرواز به انگلیس از ایران به خبرنگار مهر عنوان کرد: از وبسایت قطر ایر ویز بلیت پرواز تهران-دوحه و سپس دوحه-لندن را خریداری نموده است.
وی اضافه کرد: دو ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایر ویز شد.
صنعت هوانوردی ایران؛ مقیدترین کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی
این شهروند ایرانی مقیم لندن افزود: به علت فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، پروتکل های بهداشتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به دقت رعایت می شود؛ حتی باآنکه قبلاً اعلام شده بود که محدودیت فروش بلیت تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز، به پروازهای خارجی اختصاص ندارد، اما در پرواز روز گذشته تهران-دوحه، ردیف میانی هواپیما خالی بود؛ ضمن اینکه مسافران ۱۰ نفر ۱۰ نفر به هواپیما منتقل می شدند و همه پروتکل ها رعایت می شد.
وی افزود: اما در فرودگاه دوحه به علت آنکه فرودگاه لندن از پذیرش بخش مهمی از ایرلاین های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا خودداری می کند، با حجم انبوهی از مسافر مواجه بودیم؛ ضمن آنکه قطر ایر ویز نسبت به انجام پروتکل ها مقید نبود و ۱۰۰ درصد ظرفیت پرواز دوحه-لندن پُر بود.
قیمت بلیت پرواز تهران-دوحه-اندن ارزان تر از پرواز مستقیم با ایرلاین ملی
به گفته این شهروند ایرانی، قیمت بلیت پرواز برگشت وی با این ایرلاین کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس، علیرغم آنکه چند مسیره بود و مجبور شدیم هواپیمای اولی را ترک کرده و با هواپیمای دیگری به لندن برویم، اما از پرواز مستقیم لندن-تهران که دو ماه قبل با ایرلاین ملی کشورمان انجام دادم، ارزان تر بود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: برخی مسافران با پرواز دوحه-لندن به انگلیس سفر می کنند
حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم در گفتگو با خبرنگار مهر، با تأیید احتمال وجود پروازهای غیر مستقیم و چند مسیره به لندن با ایرلاین های منطقه، اظهار داشت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیت پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون احتیاج به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد.
وی افزود: اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد اما برخی مسافران با پرواز به فرودگاه یک کشور جنوب خلیج فارس سفر می کنند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می روند.


منبع:

1399/11/28
22:27:48
0.0 / 5
834
تگهای خبر: خرید , سایت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین