نرخ های جدید طرح ترافیك از امروز اعمال می شود

نرخ های جدید طرح ترافیك از امروز اعمال می شود شهروندان تهرانی از شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک باید از سایت «تهران من» مبادرت به شارژ حساب شهروندی و رزرو طرح کنند. شرایط مجاز برای ورود به محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، شارژ حساب شهروندی به میزان کافی و داشتن معاینه فنی معتبر (عادی یا برتر) است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، امروز شنبه -۱۴ فروردین ۱۴۰۰- برابر با اولین روز اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا ۱۴۰۰ در شهر تهران است. شهروندان باید قبل از ورود به طرح، روز مورد نظر خویش را رزرو کنند. در غیر این صورت محاسبه عوارض تردد خودرو با بیشینه ضرایب و به ازای هر روز تردد با نرخ ۷۸۷۵۰۰ ریال مستقل از ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو صورت خواهد گرفت. امکان رزرو مجوز روزانه طرح از ظهر روز چهارشنبه هر هفته، برای هفته آتی و همینطور هفته جاری در صورت عدم تکمیل ظرفیت وجود دارد. سقف این ظرفیت برای هر روز در سال ۱۳۹۹، یکصد و سه هزار دستگاه خودرو است.
همینطور امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای هر روز تا آخر همان‏ روز (ساعت ۲۴) در صورت عدم تکمیل ظرفیت مجاز روزانه، امکان‏ پذیر است. در صورتی‏ که بهر دلیلی بدون رزرو، شهروندان تردد انجام دهند، باید تا آخر وقت همان ‏ روز نسبت به رزرو اقدام نمایند.
در صورتیکه ظرفیت مجاز روزانه رزرو به اتمام برسد، امکان رزرو وجود نخواهد داشت و وسیله نقلیه مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک نخواهید بود و در صورت تردد، بیشینه ضرایب برای محاسبه عوارض برای خودرو اعمال و مبلغ ۷۸۷۵۰۰ ریال از کیف پول شهروندی کسر و یا به حساب بدهی منظور خواهد شد.
چگونگی محاسبه تردد یک وسیله نقلیه چندبار در روز
اگر خودرویی چندبار توسط دوربین ها در یک روز مشاهده شود، اولین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه تردد خواهد بود. اگر وسیله نقلیه دارای معاینه فنی، بعد از ساعت ۱۰ وارد و قبل از ساعت ۱۶ بیرون رود، باید به میزان هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۲۰۵۸۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۱۰۲۹۰۰ ریال پرداخت کند. درصورتی که خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۲۹۴۰۰۰ ریال و مبلغ ۱۴۷۰۰۰ ریال در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.
اگر خودرو دارای معاینه فنی قبل از ساعت ۱۰ وارد و قبل از ساعت ۱۶ بیرون رود، باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۲۹۴۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۱۴۷۰۰۰ ریال را پرداخت کند. در صورتیکه خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد، به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۴۲۰۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۲۱۰۰۰ ریال پرداخت کند.
اگر خودرو دارای معاینه فنی قبل از ساعت ۱۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶ بیرون رود، باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۴۴۱۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۲۲۰۵۰۰ ریال پرداخت کند. درصورتی که خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک باید ۶۳۰۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۳۱۵۰۰۰ تومان پرداخت کند.
اگر وسیله نقلیه دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت ۱۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶ بیرون رود، به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک باید مبلغ ۲۹۴۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۱۴۷۰۰۰ ریال پرداخت کند. درصورتی که خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک باید مبلغ ۴۲۰۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۲۱۰۰۰۰ ریال پرداخت کند.
چگونگی محاسبه تردد یک وسیله نقلیه یک مرتبه در روز
اگر خودرویی یک مرتبه توسط دوربین ها در یک روز مشاهده شود و دارای معاینه فنی برتر باشد و همینطور قبل از ساعت ۱۰ وارد شود باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک مبلغ ۲۹۴۰۰۰ و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۱۴۷۰۰۰ ریال را پرداخت کند. در صورتیکه وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی باشد باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا مبالغ ۴۲۰۰۰۰ ریال و ۲۱۰۰۰۰ ریال را پرداخت گردد.
اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت ۱۰ وارد و قبل از ساعت ۱۶ بیرون رود، باید به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا مبالغ ۲۰۵۸۰۰ ریال و ۱۰۲۹۰۰ ریال پرداخت کند. در صورتیکه خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد این مبالغ به ۲۹۴۰۰۰ ریال و ۱۴۷۰۰۰ ریال تغییر پیدا می کند.
اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد و بعد از ساعت ۱۶ بیرون برود به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک باید ۲۹۴۰۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا مبلغ ۱۴۷۰۰۰ ریال پرداخت کند. در صورتیکه خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد این مبالغ به ۴۲۰۰۰۰ ریال و ۲۱۰۰۰۰ ریال تغییر پیدا می کند.


طبق گزارش سایت شهر، لازم به ذکر است که طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در ایام شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸: ۳۰ الی ۱۶ اجرا خواهد شد و یک مرتبه خروج از محدوده های ترافیکی از ساعت ۱۴: ۳۰ به بعد مجانی است. همینطور در ایام پنجشنبه تنها محدوده کنترل آلودگی هوا از ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۳ اجرا می شود. در ایام تعطیل رسمی طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا اجرا نمی گردد.
منبع:

1400/01/14
19:48:18
0.0 / 5
612
تگهای خبر: دستگاه , سایت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین