مقام مسئول:

قیمت بلیت هواپیما با حذف فاصله گذاری اجتماعی كاهش نمی یابد

قیمت بلیت هواپیما با حذف فاصله گذاری اجتماعی كاهش نمی یابد به گزارش مرکز املاک سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: قرار نیست با آخر کرونا و حذف فاصله گذاری اجتماعی قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کند.به گزارش مرکز املاک به نقل از صداوسیما، محمدحسن ذی بخش با اشاره به اینکه افزایش قیمت بلیت هواپیما پارسال ارتباطی با الزامی بودن رعایت پروتکلهای بهداشتی برای مبارزه با کرونا ندارد، اضافه کرد: قرار نیست با آخر کرونا و حذف فاصله گذاری اجتماعی قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کند.
ذی بخش با تکیه بر اینکه افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در آبان ماه سال قبل هیچ ارتباطی با اجبار رعایت فاصله گذاری اجتماعی ندارد، اظهار داشت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از پاییز سال قبل تمام شرکتهای هواپیمایی در پروازهای داخلی برای حفظ سلامت مسافران باید فقط به اندازه ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما پذیرش مسافر داشته باشند.
وی اضافه کرد: البته هنگام فروش بلیت و در فرودگاه ها قبل از سوار شدن مسافران فرآیند غربالگری بین مسافران با اتصال به سامانه وزارت بهداشت انجام می شود،، اما افزایش قیمت بلیت هواپیما ارتباطی با این اقدامات ندارد و مردم منتظر کاهش قیمت بلیت هواپیما بعد از انتهای دوره کرونا نباشند.
ذی بخش افزود: برای تعیین قیمت بلیت هواپیما کف و سقف در نظر گرفته شده که در دوران کرونا برای جبران خسارت های ناشی از پذیرش ۶۰ درصدی مسافران، تنها کمکی که شرکت ها شد، این بود که کف قیمتی برداشته شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه با این اقدام تا حدی جلوی زیان شرکتهای هواپیمایی گرفته می شود، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که صنعت هوانوردی در دنیا و حتی بزرگ ترین شرکتهای هواپیمایی هم از پاندمی کرونا گرفتار ضرر و زیان زیادی شده اند و این مورد جهانی است، البته در کشورمان تسهیلاتی برای جبران بخشی از این زیان شرکت ها در نظر گرفته شد.
وی ضمن اشاره به عرضه وام ۲ هزار میلیارد تومانی به شرکتهای هواپیمایی پارسال اضافه کرد: پارسال تسهیلاتی به ایرلاین ها پرداخت گردید و عرضه این تسهیلات با بررسی صورت های مالی شرکتهای هواپیمایی ادامه دارد.
ذی بخش اظهار داشت: صورت های مالی شرکتهای هواپیمایی توسط وزارت راه و شهرسازی و معاونت حمل و نقل در حال بررسی است و فقط ۲ شرکت صورت مالی خویش را عرضه نداده اند.


منبع:

1400/01/30
14:19:46
0.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین