رییس كمیسیون صنایع اتاق ایران:

زیرساختهای بنادر تقویت شود

زیرساختهای بنادر تقویت شود مرکز املاک: رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با تاکید بر اینکه اهمیت بنادر و پسکرانه آنها برای فعالان اقتصادی باشند، اظهار داشت: ضرورت دارد که از نقش ویژه بنادر در زنجیره تامین کالا و تولید، استفاده حداکثری شود.به گزارش مرکز املاک به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، ابوالفضل روغنی گلپایگانی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» و اقداماتی که باید در امتداد افزایش هرچه بیشتر تولید و کارهای ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران صورت گیرد، گفت: باید مجموعه ای از اقدامات توسط سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مدنظر قرار گیرد و در کنار آن تمامی ظرفیت های اقتصادی کشور فعال شود تا شاهد رونق تولید در ایران باشیم.
وی افزود: بنادر و پسکرانه آنها ظرفیت بسیار مهمی برای اقتصاد کشور دارند و از عوامل اصلی توسعه اقتصادی هستند که باید مورد توجه جدی سه قوه و تمامی فعالان اقتصادی باشند.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: اگر به دنبال تحقق شعار سال جاری در خصوص «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در پسکرانه بنادر هستیم باید شرایط کارهای تولیدی، صنعتی، خدماتی، ارزش افزوده ای برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برقرار شود.
وی عنوان کرد: تامین مالی با همکاری و همراهی نظام بانکی، تسهیل قوانین و مقررات، حل مسائل مربوط به تامین اجتماعی، توجه به زیرساخت های حمل و نقلی، معافیت های مالیاتی و ارائه تسهیلات از اصلی ترین الزامات فعالیت بخش خصوصی در پسکرانه بنادر بمنظور فعالیت اقتصادی در این مناطق است.
روغنی گلپایگانی با تاکید بر اینکه بنادر یکی از اصلی ترین حلقه های زنجیره تامین کالا است، گفت: باید بتوانیم به خوبی از نقش پسکرانه بنادر در عرصه تولید بهره مند شویم و نباید نسبت به این ظرفیت ویژه اقتصادی غافل شویم.
وی اضافه کرد: موانع بسیار زیادی در عرصه تولید کشور وجود دارد که باید با تلاش هرچه بیشتر برطرف و استراتژی مشخصی در عرصه تولید و صادرات کالا در تمامی نقاط تولیدی و نیز پسکرانه بنادر تعریف شود و علاوه بر پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع موجود، با ثبات اقتصادی هرچه بیشتر، زمینه تولید و صادرات کالا را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم نماییم.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را می کاهد، اظهار داشت: می توان با ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کالاهای تولید شده در پسکرانه بنادر، پویایی اقتصاد داخلی را رقم زد چونکه دنیای امروز در این راه گام برداشته و ما نیز نباید از رقبای تجاری خود عقب بمانیم.

1400/02/01
21:39:21
0.0 / 5
660
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین