تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده

تولید انواع پسماند با مصرف غذاهای بسته بندی شده به گزارش مرکز املاک پسماند و شیرابه ناشی از آن امروزه به یکی از بزرگترین معضلات شهرهای بزرگ دنیا تبدیل گشته است اما به قول معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، تفکیک پسماند در مبدا توسط شهروندان و در ایستگاه های میانی انتقال پسماند توسط شهرداری می تواند در کاهش این معضل زیست محیطی موثر باشد.سعید احمری در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه بر طبق آمار و نیاز هر منطقه در طرح جامع مدیریت پسماند، ایستگاه های میانی انتقال پسماند پیش بینی و در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: قسمتی از تفکیک زباله در این ایستگاه های میانی انجام می شود تا هم میزان پسماند و هم شیرابه ورودی به مجتمع دفع و پردازش آرادکوه کاهش پیدا کند.

وی افزود: به دنبال انجام توافقاتی با سازمان حفاظت محیط زیست برای افزایش تعداد این ایستگاه های میانی هستیم چونکه برای راه اندازی یا نگهداشت آنها نیاز به مجوز این سازمان است. شهرداری نیز لازم است شرایط سکونتگاهی اطراف این ایستگاه ها را رعایت کند تا برای مردم منطقه مخاطره ایجاد نشود.

احمری اشاره کرد: تفکیک زباله در مبدا علاوه بر حفظ سلامت شهروندان به سلامت محیط زیست نیز کمک می نماید. اگر شهروندان در منازل و شهرداری در ایستگاه های میانی زباله های تر و خشک را تفکیک کنند هنگام انتقال پسماند به ایستگاه پایانی مانند مجتمع آرادکوه شیرابه کمتری حمل و در محل دفن وارد محیط زیست می شود.

وی درباره اهمیت ایستگاه های میانی و تفکیک پسماند در ادامه توضیح داد: زباله هایی مانند شیشه، فلزات، کاغذ و پلاستیک که در ایستگاه های میانی تفکیک می شوند بطور مستقیم به صنایع بازیافت ارجاع داده می شود. هرچه میزان زباله هایی که به مقصد نهایی یعنی مجتمع آرادکوه وارد می شود، کاهش پیدا کند هزینه های محیط زیستی شهر نیز کاهش پیدا خواهدنمود.

احمری در آخر با اشاره به این که خیلی از محصولات تولیدی خصوصاً غذایی دارای بسته بندی های متنوع و تزئینات خاصی هستند، اظهار نمود: شاید یک وعده غذایی چند ده گرم پسماند آلومینیوم، کاغذ و پلاستیک تولید نماید بدین سبب لازم است تعاملی با صنایع برقرار شود تا در حد امکان بسته بندی های محصولات خودرا به شکلی انجام دهند که زباله کمتری تولید شود، هرچند شیوع ویروس کرونا در افزایش زباله های مربوط به بسته بندی محصولات غذایی بی تاثیر نبوده است.
1400/02/31
18:39:53
0.0 / 5
603
تگهای خبر: توسعه , تولید , شهرداری , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین