موافقت شورا با یك فوریت اصلاح بودجه 1400

موافقت شورا با یك فوریت اصلاح بودجه 1400 اعضای شورای اسلامی شهر تهران با یک فوریت لایحه ˮاصلاح بند یک تبصره ۳ ماده واحده مصوبه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران و مجوز انتشار ۳۵ هزار میلیاردریال اوراق مالی اسلامی به منظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهرانˮ موافقت کردند.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در سیصد و ششمین جلسه شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اصلاح بند یک تبصره ۳ ماده واحده مصوبه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران و مجوز انتشار ۳۵ هزار میلیاردریال اوراق مالی اسلامی به منظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران در دستور قرار گرفت که در همین راستا علی امام - مدیر عامل شرکت مترو تهران - اظهار داشت: سالانه در قانون بودجه کل کشور بند دال تبصره ۵ ظرفیتی برای انتشار اوراق مشارکت برای شهرداری های کشور پیشبینی می شود که عمده منابع برای توسعه قطار شهری های کلان شهرها است.

وی افزود: هم اکنون چند سال است این رقم حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه کل کشور پیشبینی می شود و شهرداری تهران از ردیف قانونی، سالیانه مجوز شورا را در قدم اول دریافت و تحقق آنرا پیگیری می کند.

امام اضافه کرد: ما برای سال ۱۴۰۰ مجوزی که از شورا داشتیم بحث ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بود که ۲۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه خطوط مترو و ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اتوبوسرانی بود اما نکته ای که باعث شد این لایحه تقدیم شود، بحث «اورهال واگن های قطارهای مترو» بود.

وی تصریح کرد: پس از گذشت ۲۲ سال از ایجاد شبکه مترو اورهال قطارها مطلب بسیار جدی و حاد است و امروز بیشتر از ۴۱ رام قطارهای نسل های اول مترو که در زمان مدیریت آقای هاشمی تأمین شد، احتیاج به اور هال دارد. می دانید که هزینه های اور هال، هزینه های خاص خود است ولی به مراتب از تأمین قطارها کمتر است.

مدیر عامل شرکت مترو تهران در ادامه اظهار داشت: از جهت این که این قطارها وارد شبکه مترو شود زمان بری کمتری دارد بنابراین برای نخستین بار اگر مصوب شود ما می توانیم ۵۰۰ میلیارد تومان برای اورهال قطار ها اضافه نماییم و بنابراین درخواست ما این است که بند یک تبصره ۳ ماده واحده مصوبه بودجه ۱۴۰۰ غیر از ۳ هزار میلیارد تومان توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی، ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای اور هال قطار ها پیشبینی شود.

وی در انتها اظهارکرد: برای اوراق مشارکت سال ۱۴۰۰ هم در شرایط خوبی قرار داریم چون که با مساعدت دولت بحث عاملیت بانک این اوراق به بانک شهر واگذار شده است و بانک شهر هماهنگی بیشتری با شهرداری تهران دارد و خویش را جزو خانواده شهرداری می داند. بنابراین امیدواریم با تصویب این لایحه و تحقق اوراق مشارکت این مبلغ در اختیار شرکت بهره برداری مترو قرار گیرد.

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در نهایت یک فوریت این لایحه با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

منبع:

1400/04/09
11:15:30
0.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین