واگذاری املاك شهرداری بدون تصویب شورا ممنوع گردید

واگذاری املاك شهرداری بدون تصویب شورا ممنوع گردید مرکز املاک: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب لایحه تعیین تکلیف املاک و اموال غیرمنقول واگذارشده شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی شهرداری را مکلف کردند از این پس برای واگذاری املاک خود مصوبه شورای شهر تهران را دریافت کند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بهاره آروین در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه تعیین تکلیف املاک و اموال غیرمنقول واگذارشده شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی ضمن پیشنهاد جایگزینی ماده ۱۲ اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در دوره های قبل با تغییر بخشنامه مالی و معاملاتی خود، املاک شهرداری تهران را بدون تصویب شورا و فقط با تصمیم هیئت مدیره آن سازمان به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می کرد.

وی افزود: با توجه به این که در ماده ۱۲ شهرداری موظف شده است بخشنامه اجرائی این مصوبه را ظرف مدت یک ماه تهیه و ابلاغ کند، به جهت اینکه مشکلات گذشته تکرار نشود پیشنهاد می شود متنی جایگزین متن این ماده شود. در این متن جایگزین دو نکته مدنظر قرار گرفته است؛ یکی این که شهرداری برای واگذاری های پس از این، بخشنامه ای تهیه نماید اما چون بحث واگذاری حقوق عامه است، آن بخشنامه را به تصویب شورا برساند و دیگر این که در بخشنامه ای که شهرداری تهیه می کند نباید اختیار شورا برای واگذاری املاک سلب شود.

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، این پیشنهاد که از طرف بهاره آروین و سید حسن رسولی مطرح شده بود با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

همین طور متن ماده مورد اشاره به شرح زیر است:
"شهرداری تهران موظف است درباب واگذاری های جدید بعد از تصویب این مصوبه و همین طور تمدید مهلت واگذاری املاک واگذارشده ی پیوست این مصوبه، مطابق با بخشنامه ای عمل نماید که حداکثر ظرف مدت یک ماه بعد از تصویب این مصوبه، به تصویب شورای اسلامی شهر تهران می رساند. در بخشنامه مذکور نمی توان حق تصویب واگذاری بهره برداری از املاک شهرداری را از شورای اسلامی شهر تهران سلب کرد و در هر صورت، واگذاری املاک باید به تصویب شورای شهر برسد."
1400/04/15
13:25:15
0.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین