برنامه های شهرداری تهران در هفته بدون پلاستیك اعلام شد

از توزیع كیسه های پارچه ای تا آموزش چهره به چهره شهروندان

از توزیع كیسه های پارچه ای تا آموزش چهره به چهره شهروندان همزمان با هفته بدون پلاستیک، برنامه های معاونت اجتماعی شهرداری تهران از ۱۹ تا ۲۵ تیر با محوریت توزیع کیسه های پارچه ای و آموزش شهروندان در مناطق ۲۲ گانه برگزار می گردد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، ویژه برنامه های هفته بدون پلاستیک با همکاری «اداره کل آموزش های شهروندی» و «اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار» به منظور آگاه سازی شهروندان در ارتباط با مخاطرات استفاده از کیسه ها و ظروف یک بار مصرف پلاستیکی و نهادینه کردن الگوهای فرهنگی در زمینه کاهش استفاده از این مواد در سطح جامعه و لزوم جایگزینی آنها با کیسه های پارچه ای، ظروف گیاهی و کاغذی و سایر جایگزین ها، برگزار می گردد.
اطلاع رسانی در بستر فضای مجازی و رسانه های جمعی به منظور ترویج فرهنگ کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی و ظروف پلیمری یک بار مصرف و ضرورت استفاده از جایگزین های سازگار با محیط زیست، ارائه‌ی آموزش های غیر حضوری با استفاده از فضای مجازی و اکران طرح های گرافیکی در فضاهای تبلیغات شهری و محله ای و همینطور برگزاری برنامه های آموزشی و ترویجی رویداد محور با رویکرد جامعه پذیری و مشارکت شهروندان در پویش هفته بدون پلاستیک همچون برنامه های پیشبینی شده در دست اقدام است.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، بر این اساس با همکاری شهرداری مناطق ۲۲ گانه در طول هفته بدون پلاستیک شاهد استقرار کانتر یا غرفه عرضه کیسه های پارچه ای، آموزش چهره به چهره با محوریت لزوم عدم استفاده از کیسه های پلاستیکی، توزیع و انتشار مطالب و محتواهای ساخته شده شامل موشن گرافی، کلیپ، پوستر و.. در فضای مجازی مناطق ۲۲ گانه، عرضه آموزش های مستمر در غرف فروشگاه ها، بازارها و میادین منتخب مناطق به شهروندان و اجرای طرح نانوایی های دوستدار محیط زیست و... هستیم.
منبع:

1400/04/21
18:51:01
0.0 / 5
118
تگهای خبر: توسعه , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین