معاون امنیتی وزیر كشور و رئیس كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت كرونا:

لزوم بازشدن مدارس جای تردید و ابهام ندارد

لزوم بازشدن مدارس جای تردید و ابهام ندارد معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تکیه بر اهمیت رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی در کشور اظهار داشت: تا روند کامل واکسیناسیون در کشور، مسیری جزء اعمال محدودیت های هوشمند و رعایت اصول بهداشتی برای مهار بیماری وجود ندارد و لزوم دارد با اقدام رسانه ای، همراهی مردم را در این حوزه بیشتر نماییم.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در هفتاد و چهارمین جلسه این کمیته که با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد ضمن اشاره به این که باید روند کنترل بیماری در کشور با حساسیت و دقت بالا استمرار یابد؛ خاطرنشان کرد: غفلت از رعایت پروتکلهای بهداشتی و بی توجهی به محدودیت های اعمال شده می تواند زمینه گسترش بیماری را در کشور فراهم سازد.

معاون امنیتی وزیر کشور ضمن اشاره به این که همه محدودیت ها همچون محدودیت های طرح شبانه که از ساعت ۱۰ شب تا ۳ بامداد اعمال می شود همگی با هدف کنترل زنجیره بیماری است؛ اظهار داشت: باید تا روند کامل واکسیناسیون در کشور، با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی اجازه شیوع بیشتر بیماری را در کشور ندهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تکیه بر این که ناجا باید اطلاع رسانی های مستمر و مناسب درمورد محدودیت های شبانه داشته باشد؛ اظهار داشت: حقیقت امر این است که با تداوم محدودیت ها و مقررات، نوعی عادی انگاری و بی تفاوتی در بین مردم نسبت به طرح مورد نظر ایجاد می شود باید با اطلاع رسانی و اقدام رسانه ای مانع از این عادی انگاری در جامعه نسبت به محدودیت های کرونایی شویم.

ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش به مبحث مهم بازگشایی مدارس و دانشگاهها اشاره نمود و اظهار داشت: در مورد لزوم باز شدن مدارس بنا به علل مختلف آموزشی، اجتماعی جای تردید و ابهام وجود ندارد.

وی در این خصوص اظهار داشت: همگان بر لزوم و اهمیت آموزش حضوری اذعان و اتفاق نظر دارند و برای همین تلاش بر این است که با کاهش بیماری در کشور و افزایش روند واکسیناسیون، مدارس در کشور بازگشایی شود.
ذوالفقاری خاطرنشان کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس همراه با الزامات و شرایط خاص اش به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عرضه می شود.
وی درمورد بازگشایی دانشگاهها هم اظهار داشت: دانشگاهها با عنایت به محیط خوابگاه و مکان غداخوری وضعیتی متفاوت تر از مدارس دارند و در این خصوص مقرر شد که وزارت علوم برنامه جامع و کامل اش را در مورد بازگشایی دانشگاهها عرضه نماید و تصمیمات لازم با نظر ستاد ملی کرونا گرفته می شود.
معاون وزیر کشور در انتها تصریح کرد: روند واکسیناسیون در کشور در حال انجام می باشد و امید داریم با افزایش سرعت در این امر، بتوانیم گروههای پرخطر بیشتری را واکسینه نماییم و اجازه شیوع بیماری را در کشور ندهیم.1400/04/23
11:27:35
0.0 / 5
334
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین