حناچی:

خدمات محلی، فضای سبز و زیرساختها باید عادلانه در شهر تقسیم شود

خدمات محلی، فضای سبز و زیرساختها باید عادلانه در شهر تقسیم شود شهردار تهران ضمن اشاره به این که منطقه ۱۰ شهرداری تهران از حیث سرانه فضای سبز و زیرساخت های محلی جزو مناطق کم برخوردار به حساب می آید، اظهار داشت: زیرساختها و خدمات باید در مناطق و کل شهر عادلانه تقسیم شود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین افتتاح باغ ایرانی حکیم- چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰- اظهار داشت: منطقه ۱۰ از مناطق قدیمی و باسابقه تهران است که شکل گیری آن به حدود سال ۱۳۰۴ برمی گردد و جزو نخستین مناطق شکل گرفته در بیرون از حصار ناصری است. این منطقه ۲۰ هکتار مساحت و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که نشان داده است تراکم نفر در هکتار در آن بالا است و باید با توسعه کمی و نوسازی بافت فرسوده خدمات مناسب با توسعه جمعیتی آن عرضه شود.
حناچی با اشاره به اینکه باید خدمات محلی، فضای سبز و فضای عمومی به صورت عادلانه در شهر توزیع شود، افزود: این منطقه به شدت از فقدان فضای عمومی رنج می برد. فضاهایی مانند باغ ایرانی در شرایط بحران هم به شهر کمک خواهد نمود.
شهردار تهران اضافه کرد: در این دوره با پیگیری های انجام شده و سیاست گذاری شورا توسعه فضای سبز در مناطقی که سرانه فضای سبز پایین دارند، در دستور کار قرار گرفته و جرائم قطع درختان صرفاً برای توسعه فضای سبز اختصاص داده شده تا در مناطقی که ظرفیت بالا و سرانه کمتری داشتند، سرانه فضای سبز ارتقاء پیدا کند.
وی افزود: باغ حکیم هم بعنوان مأموریت شهرداری از آموزش و پرورش و از همان محل اعتبار در نظر گرفته شده از جانب شورا، تملک شد.
شهردار تهران با اشاره به اینکه در این منطقه چند باغ دیگر هم تملک خواهد شد، اظهار داشت: سرانه این منطقه هم اکنون ۲.۴۸ متر مربع است و با تمام تلاش ها و تملک و ایجاد باغها و بوستانهایی مانند نظر، استانبولی، رعیت و چند باغ دیگر به ۲.۷ متر می رسد که با این وجود هم تا حد استاندارد و قابل قبول فاصله بسیاری دارد.
حناچی اضافه کرد: مردم محله می توانند با احساس حس تعلق در نگهداری این باغ موثر باشند و تردد خانواده ها امنیت را برای آن به ارمغان می آورد.
وی با اشاره به اینکه جنس این باغ از نوع باغ های محلی و پروژه آن از نوع پروژه های توسعه محلی است، خاطرنشان کرد: پروژه های محله ای از سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفت و ۲ هزار میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفته شد که تأثیر زیادی در کیفیت زندگی در محلات خواهد داشت. امیدواریم در شورای بعد هم به این نکته توجه نمایند.
شهردار تهران ضمن خیر مقدم به خانواده های شهدا که در مراسم حاضر بودند، اظهار داشت: بنده به این محله حس تعلق دارم و از کوچه های غفوری و عارف در کودکی خاطره داشتم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، حناچی ابراز امیدواری کرد که باغهای باقیمانده هم از راه ابزارهای قانونی و مذاکره با مالکین عمومی و خصوصی تملک شوند.1400/04/23
18:33:33
0.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین