اخطار وزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز تهران

اخطار وزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز تهران مرکز املاک: وزارت تعاون اعلام نمود: هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن، صرفاً با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان امکان پذیر خواهد بود.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با عنایت به رصد و بررسی های صورت گرفته، مراجعات مردمی و گزارش های رسیده، مشاهده شده است که برخی تعاونی ها و اتحادیه های عمرانی، با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به سایر نهادهای دولتی و حکومتی، واحدهای پروژه خویش را از راه تبلیغات در محل پروژه، استفاده از تبلیغات سلبریتی ها (افراد مشهور)، سایت های فروش اینترنتی مانند سایت دیوار، فضای مجازی و روزنامه های کثیرالانتشار پیش فروش می کنند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: هرگونه اقدام در زمینه ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله:
۱. داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی
۲. رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷
۲. ۱. دریافت مجوز از وزارت راه و شهرسازی برای انتشار آگهی پیش فروش ساختمان بر مبنای ماده ۲۱ قانون پیش فروش و ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی این قانون
۲. ۲. رعایت تبصره ماده ۴ قانون پیش فروش ساختمان که اجازه پیش فروش واحدهای یاد شده را به حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در انجام سر جمع تعهدات منوط کرده است.
این اطلاعیه می افزاید: بر مبنای بررسی های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی، اتحادیه تعاونی های انبوه ساز تهران و اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران، نه تنها فرایند قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به پیش فروش ساختمان در چارچوب طرح ملی مسکن اقساطی از راه تبلیغات و ثبت نام از متقاضیان از راه سایتی با عنوان http: //etot.co اقدام نموده است.


منبع:

1400/05/19
14:15:53
0.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین