وزیر صمت:

سیمان کیسه ای ۲۵ هزار تومان شد

سیمان کیسه ای ۲۵ هزار تومان شد به گزارش مرکز املاک وزیر صمت اظهار داشت: خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ قبل از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای ۲۵ هزار تومان رسید.به گزارش مرکز املاک به نقل از خانه ملت، سید رضا فاطمی امین عنوان کرد: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ قبل از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای ۲۵ هزار تومان رسید.
وزیر صمت اضافه کرد: این در شرایطی است که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می‎ رود، دیگر پایین نخواهد آمد اما این اتفاق خوشایند رخ داد.
عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به اینکه نرخ سیمان فله هم به ۳۶۰ تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تاکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش های تعزیراتی، موردی و همینطور ایجاد جو روانی قیمت ‎ها به اینجا نرسید به صورتی که تعادلی که در بازار به وجود آمد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.
تمامی خرده فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد
وی با تاکید بر این که تا دو هفته آینده هم بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تا دو هفته آتی، تمامی خرده فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.
فاطمی امین درباره اقدامات صورت گرفته در بازار فولاد هم اظهار داشت: قیمت فولاد بر سایر محصولات بازار مؤثر بوده و بر فضای روانی بازار هم اثرگذار است؛ در این عرصه سه راهکار تعریف شده که طی سه ماه عملیاتی خواهد شد.
وزیر صمت افزود: در مهرماه رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می نماییم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت ارائه شود و رانت ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود.
وی اضافه کرد: در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تاثیر ابلاغ قوانین و مقررات جدید را در آبان ماه خواهیم دید و امضاهای طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت.
فاطمی نیا خاطرنشان کرد: در آذرماه هم در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت نماییم و رقابت سازنده ای برای کاهش هزینه ها در بازار فولاد را شاهد باشیم و بازار فولاد تحت تاثیر نوسانات ارزی نباشد.


منبع:

1400/06/22
10:53:37
0.0 / 5
241
تگهای خبر: تولید , خانه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین