شهردار منطقه یك خبر داد

نصب 120 شیر آتش نشانی جدید در محلات شمال تهران

نصب 120 شیر آتش نشانی جدید در محلات شمال تهران به گزارش مرکز املاک شهردار این منطقه یک اظهار داشت: ۱۲۰ شیر آتش نشانی جدید با هدف افزایش ضریب ایمنی و کسب رضایت شهروندان در بافت های فرسوده شمال تهران درحال نصب است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، سید حمید موسوی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی به همراه کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک و دیگر مدیران شهری، در دیدار با منصور سلطانی رئیس ایستگاه ۸۸ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در چهارراه پارک وی و دیگر آتش نشانان این مجموعه، ضمن تبریک این روز با بیان مطلب فوق اظهار نمود: منطقه یک تا آخر سال ۹۹ دارای ۴۰۷ شیر آتش نشانی در محلات بود که طبق مصوبات شهرداری منطقه یک با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای افزایش ضریب ایمنی در بافت های فرسوده و معابر کم عرض محلات، نصب ۱۲۰ شیردیگر در برنامه قرار گرفت که سال جاری ۶۰ شیر آتش نشانی جدید نصب و تا آخر سال هم ۶۰ شیر دیگر جای گذاری می شود و با اتمام آن جمع شیرهای نصب شده به بیشتر از ۵۲۰ عدد می رسد.
وی اظهار داشت: بیشترین نصب در محدوده های دیباجی شمالی، گلابدره، شهرک لاله و بازار قدیم تجریش بوده که با نصب این شیرها در این محله ها میتوان برای اطفاء اولیه حریق در این گذرهای کم عرض بدون حضور ماشین های آتش نشانی اقدام و حادثه را مهار کرد.
موسوی اظهار داشت: شناسایی گودهای پر خطر و تعیین تکلیف آنها، شناسایی ساختمان های بلند مرتبه نا ایمن و... از دیگر اقدامات اجرایی در جهت ارتقاء ضریب ایمنی محلات است که در دستور کار مدیریت شهری این منطقه قرار گرفته است.
شهردار منطقه یک اضافه کرد: هم اکنون ۸ ایستگاه آتش نشانی در محلات ولنجک، گلابدره، دارآباد، کاشانک، شهرک نفت، باغ فردوس، حکمت، سوهانک فعال است که با عنایت به بافت قدیمی محله قیطریه و احتیاج به سرعت بخشی به عرضه خدمات در موقع وقوع حادثه در زمان طلایی، نهمین ایستگاه آتش نشانی هم در این محله به مساحت ۳۵۰ متر مربع درحال راه اندازی است.
وی بافت کوچه باغی و شیبدار برای عبور ماشین های آتش نشانی را یکی از اشکالات منطقه یک دانست و اضافه کرد: بعضی از محلات منطقه یک با دارا بودن بافت کوچه باغی و شیبدار برای عبور ماشین های آتش نشانی مناسب نیستند و نیاز است که ماشین های مخصوص در این معابر تردد کنند. بر همین مبنا اجرای ایستگاه های محلی آتش نشانی در نزدیکی این محلات نقش مهمی در خدمات رسانی سریع به حادثه دیدگان دارد.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، موسوی هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی را یادآور زحمات و خدمات سخت و نفس گیر آتش نشانان دانست و ضمن اهدای شاخه گل و تقدیر و تشکر از آنها اظهار داشت: آتش نشانان در راه نجات جان انسان ها از خود گذشتگی می کنند و این کار جز عبادت و جهاد در راه خدا نیست، آنها با عشق و با همه وجود در راه ایجاد آسایش و رفاه مردم کشورمان بی وقفه و شبانه روزی تلاش می نمایند و در هنگام وقوع حوادث طبیعی در خط مقدم امداد و نجات به صدمه دیدگان قرار دارند و از هیچ تلاش و کوششی در جهت دستیابی به این امر مهم فروگذار نیستند.
منبع:

1400/07/08
11:40:26
0.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین