مدیرعامل جدید سازمان بنادر منصوب گردید

مدیرعامل جدید سازمان بنادر منصوب گردید مرکز املاک: وزیر راه و شهرسازی در حکمی علی اکبر صفایی را بعنوان معاون وزیر راه و شهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی از فعالان باسابقه و شناخته شده بخش دریایی و بندری کشور، با حکم رستم قاسمی؛ وزیر راه و شهرسازی بعنوان معاون وزیر راه و شهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب گردید.
در قسمتی از حکم رستم قاسمی خطاب به علی اکبر صفایی آمده است: امید است با اتکال به الطاف الهی، در اجرای سیاست های نظام و استفاده از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه وزارتخانه اهتمام ویژه داشته و با تمتع از تجارب خویش در قالب قوانین و مقررات در ایفای بهینه و مطلوب وظایف محوله موفق و موید باشید.
گفتنی است، علی اکبر صفایی متولد سال ۱۳۴۹ در شهر کازرون و دارای مدرک کارشناسی بنادر و کشتیرانی، کارشناسی ارشد علوم دریایی از دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد و دکتری علوم دریایی (مهندسی دریا) از دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) است.
او که فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد با رتبه برتر در میان نمایندگان ۱۴۰ کشور جهان است، بیش از ۲۶ سال فعالیت در زمینه بندری و دریایی کشور را در سمت های مختلف از کارشناسی تا مدیریتی در کارنامه خود دارد.
صفایی در حالی بعنوان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شده است که به سبب فعالیت در بخش های مختلف بندری و دریایی و کشتیرانی از شناخت و آگاهی کامل نسبت به مسائل و موضوعات این بخش مهم از اقتصاد کشور برخوردارست.
وی ابتدا فعالیت خودرا از کارشناس دریایی و بندری و سپس کار در بخش های مدیریتی بنادر کشور شروع کرد او بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه دریانوردی جهانی معاونت دریایی و بندری بندر شهید رجایی، مدیرکلی حفاظت و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، را برعهده گرفت.
صفایی بعد از سال ها فعالیت و حضور مؤثر در بخش بندری، بعنوان مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران وارد بخش کشتیرانی شد.
وی بعد از حضوری موفق در شرکت ملی نفتکش ایران و ارتقا جایگاه شرکت به بزرگترین شرکت کشتیرانی نفتکش جهان و همین طور ایجاد درآمد و سود دهی قابل توجه برای این شرکت بعنوان بزرگترین شرکت کشتیرانی نفتی جهان، پس از چند سال از این مجموعه مهم و راهبردی جدا شد.
صفایی بعد از ترک شرکت ملی نفتکش ایران به سمت مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور دریایی و بندری منصوب گردید تا بار دیگر در این بخش فعالیت کند.
او در کنار حضور در زمینه بندری و دریایی کشور در عرصه علمی، تحقیقاتی و پژوهشی نیز فعالیت گسترده داشته و بعنوان مدرس در دانشگاه های امیرکبیر، علوم دریایی چابهار، آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ، فراساحل و علمی کاربردی تدریس کرده است.
او همین طور دارای بیش از ۲۶ مقاله علمی گوناگون در مراجع علمی معتبر داخلی و خارجی، تألیف چندین کتب و عضویت در انجمن ها، کمیته هاو اتحادیه های تخصصی دریایی است.
از آنجا که صفایی به موضوعات بندری ودریایی کشور تسلط دارد و با مشکلات و مسائل این بخش به ویژه در وضعیت دشوار تحریم های ظالمانه آشناست بنظر می رسد که در جایگاه/کسوت مدیرعاملی سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع دریایی کشور، ایفای نقش مؤثر ایران در مجامع و سازمان های بین المللی دریانوردی همچون IMO، توسعه بنادر راهبردی کشور و ارتقا جایگاه آنها در منطقه، توسعه کیفی ناوگان تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران و …را مورد توجه جدی قرار دهد.


منبع:

1400/08/06
12:40:44
0.0 / 5
233
تگهای خبر: استان , توسعه , خانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین