وزیر راه و شهرسازی:

ایجاد واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه

ایجاد واحدهای نهضت ملی مسکن یک سال و نیمه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: واحدهای نهضت ملی مسکن ظرف یک سال و نیم تحویل متقاضیان می شود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در پخش زنده تلویزیونی درباره آغاز عملیات اجرایی برخی از واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار نمود: امروز با حضور رئیس جمهور در شورایعالی مسکن عملیات اجرایی ساخت ۱۱۸ هزار واحد مسکونی به صورت ویدئوکنفرانس شروع شد.
وی اضافه کرد: بیشتر این واحدها در شهرهای جدید مانند پرند، پردیس، هشتگرد، صدرا و سهند قرار دارند که عملیات اجرایی آنها شروع شده است.
وزیر راه و شهرسازی با تکیه بر این که ساخت مسکن در کشور ما ۱.۵ تا ۲ سال به طول می انجامد اظهار داشت: امیدواریم در همین زمان ۱.۵ ساله واحدها تحویل متقاضیان شود.
قاسمی تسهیلات اعطایی به متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران را ۴۵۰ و مراکز استان ها ۳۵۰ میلیون تومان عنوان نمود و اظهار داشت: بیشتر شهرهای جدید در همجواری مراکز استان ها و کلانشهرها قرار دارند که تسهیلات آنها شامل ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می شود.
وی ضمن اشاره به برخی مشکلات ساکنان شهرهای جدید از قبیل نبود تأسیسات روبنایی و زیرساخت ها همچون مدارس، درمانگاه ها و کلانتری ها اظهار داشت: در شهرهای جدیدی که این مشکلات را دارند درحال مرتفع ساختن آنها هستیم اما از این پس همزمان با ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت ها و فضاهای روبنایی را هم راه اندازی می نماییم.

وزیر راه و شهرسازی در مورد وضعیت شهرسازی نهضت ملی مسکن اضافه کرد: برخی شهرهای جدید در هنگام ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن ایجاد می شوند ولی اشکالات مسکن مهر را ندارند و فعلا در مسکن مهر تراکم خانوار ۱۲۷ خانواده در هکتار بود که در نهضت ملی به ۵۰ خانواده در هکتار کاسته می شود. همینطور راه اندازی فضاهای سبز هم در کنار مجتمع های مسکونی دیده شده است.


1401/02/28
13:57:09
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین