تعیین سهمیه زوار ایرانی حج امسال 39 هزار نفر

تعیین سهمیه زوار ایرانی حج امسال 39 هزار نفر به گزارش مرکز املاک مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از شروع اعزام 39 هزار و 620 زائر خانه خدا از 17 فرودگاه کشور به سرزمین وحی از 22 خرداد آگاهی داد و اظهار داشت: امسال 158 پرواز حج داریم.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا رستمیان درباره جزییات اعزام حجاج به سرزمین وحی در سال ۱۴۰۱، بیان کرد: حالا ۱۶ فرودگاه بصورت قطعی درباب اعزام زوار به عربستان انتخاب شده است و یک فرودگاه نیز در ایام آینده تعیین تکلیف و اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به فرودگاه های اعزام کننده حجاج اظهار داشت: فرودگاه های امام خمینی (ره)، اهواز، ساری، یزد، کرمان، اردبیل، تبریز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان، آماده اعزام و پذیرش زوار خانه خدا به عربستان هستند و فرودگاه همدان در ایام آتی تعیین تکلیف خواهد شد.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: اولین پروازهای زائران از تاریخ ۲۲ خردادماه از شهرهای تهران و کرمان و تبریز به عربستان برقرار می شود.
رستمیان با بیان این که ۱۵۸ پرواز برای اعزام زوار در روزهای حج در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: اختتام پروازهای اعزامی برای مناسک حج در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.
وی در مورد تعداد پروازهای بازگشتی به کشور اظهار داشت: برای بازگشت حجاج ۱۵۸ پرواز در نظر گرفته شده است که در ضمن ۱۷ روز از تاریخ ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ تا هفتم مرداد ماه به بازگشت حجاج اختصاص خواهد داشت.
مسئول عملیات حج و مشاور مدیرعامل در امور اجرائی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اشاره کرد: همه پروازهای حج سال ۱۴۰۱ توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) صورت خواهد گرفت.


منبع:

1401/02/28
22:44:21
0.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین