در سفر وزیر راه به مسقط؛

عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می شود

عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می شود مرکز املاک: وزیر راه و شهرسازی بمنظور توافق در حوزه های مختلف حمل و نقلی به مسقط سفر کرد.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی عصر امروز یکشنبه ۱ خرداد در رأس هیئتی متشکل از بخش های مختلف حمل و نقلی بمنظور ملاقات و مذاکره با همتایان خود در حوزه توسعه روابط حمل و نقل عازم عمان شد.
در این سفر توافق حفظ و تقویت حمل و نقل دریایی میان بندرعباس و بندر السویق عمان و برقراری خط مسافری دریایی میان چابهار و مسقط و همین طور تسهیل تردد و حل مشکلات موجود در بنادر صلاحه و صحار عمان برای تردد کشتی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه کاری وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.
در بخش هوایی نیز دو طرف بر متنوع سازی ناوگان حمل و نقل هوایی جمهوری اسلامی ایران در راه عمان و همین طور برقراری خط پروازی میان مسقط -رامسر در دستور کار وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.
در این سفر نیز پیش نویس قرارداد حمل و نقل جاده ای دوجانبه با عمان (ترکیبی و جاده ای) و همین طور الحاق عمان به موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه چابهار منعقده بین ایران، هند و افغانستان در دستور کار قرار دارد.
گفتنی است حجت الاسلام رئیسی رییس جمهور مقرر است در رأس هیئتی بلندپایه عازم مسقط پایتخت عمان شده و با سلطان این کشور دیدار و گفت و گو کند.


منبع:

1401/03/02
11:55:47
0.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین