قاسمی در حاشیه هیئت دولت:

ثبت نام وام مستأجران به زودی شروع می شود

ثبت نام وام مستأجران به زودی شروع می شود مرکز املاک: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بین 40 هزار تا 70 هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک ها پایین پیش بینی کردیم که به زودی مردم می توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت می باشد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدامات وزارتخانه برای بخش مسکن، گفت: در مورد بحث اجاره بسته اجاره بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده است که به سبب آن در شهر تهران حد بیشتر ۲۵ درصد افزایش را داریم.
وی عنوان کرد: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک ها پایین پیش بینی کردیم که به زودی در ایام جاری مردم می توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت می باشد.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: آژانس های مسکن نیز به صورتی باید کارت های تخصصی و اعتباری از وزارت مسکن بگیرند و در سامانه مسکن ثبت نام کنند و وجود این سامانه با توجه به این که زیر ساخت آن هم اکنون وجود ندارد، نشان میدهد سال آینده می دانیم فلان مسکن مربوط به چه کسی است و با چه میزانی اجاره داده شده است و حتما باید اینها در سامانه ثبت گردد و در سامانه قابل کنترل است.
مالکان هزار خانه خالی اعتراض مالیاتی کردند
قاسمی در ارتباط با اجرای قانون گرفتن مالیات از خانه های خالی، اظهار داشت: ۵۶۰ هزار واحد مسکونی خالی به وزارت اقتصاد معرفی شده است که از این مقدار هزار واحد اعتراض کردند و درحال بررسی است و مابقی خانه ها اعتراضی دریافت نشده است. حدود ۴۰۰ هزار خانه جدید خالی نیز گزارش شده است.
وی اضافه کرد: خانه های خالی به شکلی دیده شده که اگر اجاره ندهند ضرر سنگینی می کنند و اجرای این قانون بسیار فایده خواهد داشت و تاثیر خوبی دارد.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت ۴ ملیون مسکن، اشاره کرد: در ارتباط با نهضت ملی مسکن با آقای رییس جمهور جلسه داشتیم و مقرر است دو پارت دو میلیونی را در کشور شروع نماییم. آخرین آماری که وجود دارد این است که بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد از خاک برداری تا سفت کاری ساختمانی را در دست اجرا داریم.
وی اضافه کرد: امیدوار هستیم تا سالگرد دولت این میزان را به حدود ۲ میلیون برسانیم تا در دو پارت دو میلیون آنرا تا اختتام دولت تحویل دهیم. نخستین سری این واحدها از مهر ماه امسال تحویل خواهد شد و بصورت ماهانه تحویل واحدها را در دستور کار قرار خواهیم داد.

1401/03/11
13:45:23
0.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین