افزایش آمار گرسنگی در جهان

افزایش آمار گرسنگی در جهان به گزارش مرکز املاک خراسان رضوی به قول آژانس های سازمان ملل متحد، سطح گرسنگی در جهان بعد از افزایش شدید گرسنگی ناشی از همه گیری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰، همینطور امسال به علت جنگ اوکراین و تغییرات آب وهوایی باردیگر افزایش پیدا کرد.


به نقل از رویترز، آژانس هایی ازجمله سازمان غذا و کشاورزی، برنامه جهانی غذا و سازمان بهداشت جهانی در نسخه ۲۰۲۲ گزارش امنیت غذایی و تغذیه سازمان ملل متحد اعلام نمودند که بیشتر از ۸۲۸ میلیون نفر یا نزدیک به ۱۰ درصد از جمعیت جهان پارسال تحت تأثیر گرسنگی قرار گرفتند که ۴۶ میلیون نفر بیشتر از سال ۲۰۲۰ و ۱۵۰ میلیون نفر بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.
شایان ذکر است که سطح گرسنگی جهان بین سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ نسبتا بدون تغییر باقی مانده است.
دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اظهار داشت: خطر واقعی وجود دارد که این ارقام در ماههای آینده حتی بیشتر شوند. باید امروز برای پیشگیری از این فاجعه بزرگ اقدام نماییم.
روسیه و اوکراین به ترتیب سومین و چهارمین صادرکنندگان بزرگ غلات در جهان هستند، در حالیکه روسیه صادرکننده اصلی سوخت و کود هم هست.
جنگ، صادرات آنها را مختل کرده است، قیمت جهانی مواد غذایی را به سطح بی سابقه ای رسانده و سبب اعتراضات در کشورهای درحال توسعه شده است که هم اکنون با افزایش قیمت موادغذایی به علت اختلالات زنجیره تأمین در رابطه با کووید-۱۹ مقابله می کنند.
گزارش سازمان ملل در مورد امنیت غذایی و تغذیه اخطار داد که درگیری ها، تغییرات آب وهوایی، شوک های اقتصادی و نابرابری ها همچنان تشدید می شوند.
تخمین زده شده بود که در سال ۲۰۲۰ در سرتاسر جهان، ۲۲ درصد از کودکان زیر پنج سال کوتاه قدی داشته باشند در حالیکه ۶.۷ درصد یا ۴۵ میلیون نفر از لاغری رنج می بردند و این شکلی مرگبار از سوءتغذیه است که خطر مرگ را تا ۱۲ برابر بالا می برد.
هر ساله ۱۱ میلیون نفر به علت رژیم های غذایی ناسالم جان خویش را از دست می دهند.
تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: افزایش قیمت مواد غذایی به این مفهوم است که این وضعیت بدتر خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی از تلاشهای کشورها برای بهبود سیستم های غذایی از راه وضع مالیات بر غذاهای ناسالم، یارانه دادن به گزینه های سالم، حفاظت از کودکان در مقابل بازاریابی موادغذایی مضر و اطمینان از برچسب های غذایی حمایت می کند.
منبع:

1401/04/16
14:45:16
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین