توسعه پایانه مهرشهر فاصله حرکت قطارها را کاهش می دهد

توسعه پایانه مهرشهر فاصله حرکت قطارها را کاهش می دهد به گزارش مرکز املاک، سرپرست شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در بازدید از خط ۵، از نزدیک مشکلات و موضوعات این خط را بررسی و دستوراتی در جهت افزایش ظرفیت پایانه مهرشهر صادر کرد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، حامد عباسی نامی در بازدید از خط ۵ با حضور در پایانه مهرشهر از نزدیک وضعیت سوله های تعمیر، نگهداری و انبارها را بررسی و برای رفع مشکلات، راهکارهایی عرضه کرد.
وی با تاکید بر این که پایانه ها بعنوان قلب تپنده هر خط برای تأمین جریان ایمن ناوگان در شبکه های ریلی شناخته می شوند و فرآیندهای در رابطه با کاهش ریسک در شاخصهای بهره برداری، میزان آماده به کاری قطارها و انجام درست و صحیح و بموقع تعمیرات در این فضا صورت می گیرد، اضافه کرد: حفاظت بیشتر و دقیق تر از پایانه های مترو باید مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن تاکید بر رفع نقصها بناهای فنی پایانه مهرشهر، مکانیزه کردن دروبین ها برای مانیتورینگ انبارها و اورهال دستگاه تراش چرخ؛ از ایجاد یک سوله رنگ اورهال و اضافه کردن فضا برای پارک قطارهای خط ۵ و توسعه پایانه هم اطلاع داد.
نامی همینطور از انشعاب این خط به راه آهن حدفاصل اتمسفر تا کرج در منطقه کلاک استان البرز هم بازدید کرد و خواهان تعیین و تکلیف موارد حقوقی و حفاظتی این انشعاب شد.
وی ضمن اشاره به این که بیشتر از 23 سال از بهره برداری خط ۵ متروی تهران می گذرد، اضافه کرد: پس از گذشت این همه سال، باید مشکلات حفاظتی و امنیتی خط انشعابی بر طرف شود.
نامی خاطرنشان کرد: این خط انشعابی با هدف انتقال قطارها از آغاز بهره برداری مترو افتتاح شد و هم اکنون می تواند بعنوان یک خط استراتژیک در زمان های بحران برای انتقال تجهیزات و یا وسایل امدادی به مترو مورد استفاده قرار گیرد.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه؛ سرپرست شرکت بهره برداری مترو در انتها از انشعاب راه آهن کرج تا مهرشهر به طول ۱۰ کیلومتر، بازدید و رهنمودهایی را در جهت بهره برداری و محافظت از این خط ارائه داد.1401/08/14
22:44:55
0.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین