هوای تهران پاک شد

هوای تهران پاک شد به گزارش مرکز املاک، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت الان با شاخص ۴۷ در شرایط «پاک» قرار دارد.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با عنایت به حاکمیت ناپایداری جوی، وزش باد نسبتاً شدید و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت و وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند.

با توجه به تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه(۱۴ بهمن) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

با وزش باد مؤثر همراه با کاهش ترافیک در روز تعطیل، پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق طی روز شنبه( ۱۵ بهمن) دور از انتظار نیست. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند.

با شکل گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا اواخر وقت شنبه تاحدودی از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. هرچند همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران الان شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۴۷ یعنی شرایط پاک قرار دارد همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1401/11/15
14:06:50
0.0 / 5
214
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین