معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست با شهرداران تاكید كرد؛

نقش محوری شهرداری ها در شتاب بخشی نوسازی مسکن در بافت فرسوده

نقش محوری شهرداری ها در شتاب بخشی نوسازی مسکن در بافت فرسوده مرکز املاک: به گزارش مرکز املاک، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار با جمعیتی نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در بافت های ناکارآمد کشور شناسایی شده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست هم اندیشی شهرداران ۶۵ شهر بزرگ و ۴۵ سازمان های عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ها با مبحث «سیاست های نوسازی مسکن با رویکرد بازآفرینی» با حضور محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و شهرداران و مدیران سازمان های عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در این جلسه ضمن اشاره به نقش محوری شهرداری ها و سازمان های عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ها در نوسازی بافت های فرسوده اظهار داشت: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار با جمعیتی قریب به ۱۰ میلیون نفر در بافت های ناکارآمد کشور شناسایی شده است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ضمن اشاره به این که میزان سقف های لرزان و ناامن در بافت های ناکارآمد شهری باید کاهش پیدا کند، اظهار داشت: همه در برابر جان ساکنان این بافت ها مسؤول هستیم و باید با ابتکار، جرأت و شجاعت این سقف های لرزان و بناهای ناپایدار به سقف های امن و ایمن تبدیل گردد و از بزرگی کار نباید هراس به دل راه داد.
آئینی با اشاره به اینکه در نوسازی بافت های فرسوده هیچ نهادی به مانند شهرداری ها به مردم نزدیک نیست، خاطرنشان کرد: انتظار می رود شهرداران مراکز شهرستان ها بعنوان دبیرخانه های ستادهای بازآفرینی شهری پایدار علاوه بر رسیدگی به امر بازآفرینی شهر خود به سایر شهرها واقع در شهرستان هم توجه داشته باشند.
او ضمن اشاره به اینکه مردم ساکن در محلات بافت فرسوده به تنهایی از توانایی لازم برای نوسازی برخوردار نیستند، اظهار نمود: از طرفی سازندگان، توسعه گران و سرمایه گذاران رغبتی برای حضور در این بافت ها ندارند چونکه معادله برای آنها اقتصادی نیست، ازاین رو بسته های تشویقی را جهت ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران تبیین و تعریف کرده ایم.
او ضمن اشاره به تدوین سه بسته تشویقی در حوزه مالی، اداری و شهرسازانه اضافه کرد: بسته تشویقی دیگری که در بودجه سال آینده هم زمینه اجرای آن فراهم شده، بسته تشویقی زمین یا کلید به کلید است. اما آنچه که امروز از شهرداری ها انتظار می رود اینست که برای تشویق مردم و سازندگان، صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده تسریع شود، علاوه بر این در محدوده های مصوب بافت های فرسوده شهرداری ها مکلفند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و انتظار بر اینست تا ۱۰۰ درصد تخفیف دهند.


منبع:

1401/12/26
23:53:24
0.0 / 5
29
تگهای خبر: توسعه , جمعیت , خانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین