نماینده ولی فقیه در بنیاد مسكن:

70 هزار واحد مسکن برای محرمان درحال ساخت است

70 هزار واحد مسکن برای محرمان درحال ساخت است به گزارش مرکز املاک، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره به اینکه رهبری بر ساخت مسکن محرومان تاکید داشته و آنرا جزو اولویت ها برشمرده اند، اظهار داشت: هم اکنون ۷۰ هزار واحد مسکن محرومان درحال ساخت است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد بامداد دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار نمود: در چند روزی که میهمان استان خراسان جنوبی هستیم از نزدیک مشکلات استان را مشاهده و آنجاییکه نیازمند برنامه ریزی بوده با دریافت نظرات برنامه هایی را در این خطه خواهیم داشت.
وی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یادگار امام راحل (ره) دانست و اضافه کرد: در ایام آغازین پیروزی انقلاب اسلامی امام (ره) حسابی را به نام خود افتتاح کردند و بنیاد مسکن مبتنی بر حساب ۱۰۰ شکل گرفت و شاید تنها حسابی بوده که امام به نام خودشان باز و مردم را دعوت به کمک و دولت را دعوت به حمایت کردند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به این که بنیاد مسکن آثار و برکات زیادی داشته و خدمات بسیار زیادی عرضه کرده است، خاطرنشان کرد: مأموریت های زیادی به بنیاد توسط دولت های و مجلس شورای اسلامی به بنیاد واگذار شده است.
روحانی نژاد با اشاره به اینکه آن چه که امروز بنیاد مشغول بوده نوسازی مسکن روستاییان و شهر های زیر ۲۵ هزار نفر است، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن موظف بوده عمران و آبادانی را به این مناطق برساند.
وی ضمن اشاره به این که اجرای طرح هادی در روستاها صورت می گیرد، اظهار داشت: این طرح ها در واقع تکلیف زمینهای روستاها را مشخص می سازد و تا این طرح اجرایی نشود نوسازی خانه ها صورت نمی گیرد.
نوسازی ۵۲ درصد مسکن های روستایی
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه هم اکنون ۵۲ درصد خانه های روستاییان در سرتاسر کشور نوسازی شده اند.
روحانی نژاد افزود: حاصل این اقدام این بوده که در زلزله بم ۳۶ هزار نفر کشته و در زلزله هرمزگان با همان شدت یک نفر هم کشته نمی شوند این جز خدمت نظام اسلامی نبوده و که بنیاد مسکن با نوسازی منازل روستایی سبب شده تا در این بلایای طبیعی نه تنها شاهد تلفات نباشیم بلکه سرمایه های مردم هم از بین نمی روند.
وی بیان داشت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته تا سال ۱۴۱۰ نوسازی مسکن های روستایی را در سرتاسر کشور به اتمام رسانده و جشن ملی پایان آن برگزار می گردد.
ساخت مسکن محرومان با همکاری نهادهای مختلف در کشور دنبال می شود
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر ساخت مسکن محرومان تاکید داشته و آنرا جزو اولویت ها برشمرده اند، افزود: هم اکنون ۷۰ هزار واحد مسکن محرمان در کشور درحال ساخت است.
روحانی نژاد اظهار داشت: در گذشته بنیاد مسکن برای ساخت مسکن محرومان شخصاً ورود پیدا می کرد ولی هم اکنون با عنایت به افزایش هزینه های ساخت دیگر نهادها همچون کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان در کنار بنیاد مسکن قرار گرفته و هر کدام گوشه ای از کار را عهده دار شده اند.
وی به علل کمبود مسکن در کشور اشاره داشت و اضافه کرد: در گذشته فرزندان یک خانواده در کنار یکدیگر زندگی می کردند ولی هم اکنون هر کدام مجزا خانه ای می خواهند و درکلان شهرها و مرکز استان ها کمبود مسکن به علت مهاجرت افراد وجود دارد.
ساخت ۶ هزار مسکن ویژه معلولان در کشور
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای ساخت مسکن محرومان اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری خیران در این حوزه ورود یافته ایم و تابحال ۲۲ هزار مسکن خیر ساز در کشور برای محرومان ساخته شده است.
روحانی نژاد در مورد ساخت مسکن معلولان ویژه خانواده ها دارای دو معلول و بیشتر افزود: هم اکنون بر مبنای تفاهمنامه ای که با بهزیستی منعقد شده بنیاد مسکن ساخت ۶ هزار واحد مسکن را برای خانواده هایی که دارای دو معلول و بیشتر هستند برعهده گرفته که خوشبختانه اغلب آنها ساخته شده و بخشی در ارتباط با خراسان جنوبی است.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن باید به فکر محرومان باشد و این گونه خانواده ها را در جامعه کشف کند، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن ساخت مسکن برای مددجویان، ایتام، معلولان، بی سرپرستان و از کار افتادگان و همینطور طلاب را برعهده دارد که خوشبختانه ساخت و سازهای خوبی برای مسکن طلاب صورت گرفته است.
استقرار ۲۲ ستاد بازسازی و ساخت مسکن در مناطق صدمه دیده از بلایای طبیعی در کشور
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به تاکید رهبری در مورد ساخت و بازسازی مسکن هایی که به جهت بلایای طبیعی تخریب شده اند، اظهار داشت: کشور حادثه خیز بوده و هم اکنون ۲۲ ستاد بازسازی در کشور مستقر بوده و تا پایان خردادماه تقریبا کار ۱۹ ستاد در مناطق صدمه دیده از بلایای طبیعی به اتمام می رسد و تنها این ستادها در هرمزگان و خوی برای ادامه کار مستقر خواهند بود.
روحانی نژاد بیان داشت: سه شرط برای جذب نیروهای بنیاد مسکن الزامی بوده که شامل ولایی، انقلابی و جهادی بودن است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دولت طرح نهضت ملی مسکن را در کشور اجرایی کرده که بیشترین بخش این طرح را بنیاد مسکن در کشور اجرا می کند، اضافه کرد: در استان هم اقدامات خوبی صورت گرفته و از ۳۱ شهری که در این استان وجود دارد، اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۳۰ شهر در اختیار بنیاد مسکن می باشد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: بنیاد مسکن علاوه بر اقدامات ذکر شده در حوزه های مختلف همچون مترو سازی، ساخت آزاد راه، بیمارستان ها و اماکن مقدسه هم ورود یافته و فعالیت می کند.


منبع:

1402/03/09
10:41:02
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین