کیفیت قابل قبول ۱۲ ایستگاه سنجش هوای تهران

کیفیت قابل قبول ۱۲ ایستگاه سنجش هوای تهران مرکز املاک: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای اکنون پایتخت 75 است و 12 ایستگاه وضعیت قابل قبول و9 ایستگاه شرایط ناسالم برای گروههای حساس را تجربه کرده اند.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا امروز (۱۳ خرداد) در ایستگاه های شریف (منطقه ۲)، پاسداران (منطقه ۳)، شهرداری منطقه ۱۹ و شهر ری (منطقه ۲۰) با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، در ایستگاه های تربیت مدرس (منطقه ۶)، گلبرگ (منطقه ۸)، شهرداری منطقه ۱۱، پیروزی (منطقه ۱۳) و شاد آباد (منطقه ۱۸) با آلاینده شاخص ازن در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، شهرداری منطقه ۴، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۹، شهرداری منطقه ۲۲ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، در ایستگاه شهرداری منطقه ۱۲ با آلاینده شاخص ازن و در ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۲، پونک، ستاد بحران (منطقه ۷)، مسعودیه (منطقه ۱۵) و شهرداری منطقه ۲۱ با آلاینده شاخص دی اکسید نیتروژن در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

در این میان ایستگاه تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۱۲۷ آلوده ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران است.

لازم به ذکر است در ایستگاه های میدان فتح (منطقه ۹)، اتوبان شهید محلاتی (۱۴) و شهرداری منطقه ۱۶، ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون به عنوان آلاینده شاخص هوای امروز ثبت نشده است. هیج داده ای نیز از ۱۱ ایستگاه سنجش کیفیت هوا اعلام نشده است.

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1402/03/13
15:06:07
0.0 / 5
188
تگهای خبر: شركت , شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین