معاون شهردار تهران خبر داد

ورود۱۴۶۰ اتوبوس تا آخر سال به ناوگان تهران

ورود۱۴۶۰ اتوبوس تا آخر سال به ناوگان تهران به گزارش مرکز املاک، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام نمود که برای تکمیل خطوط مترو به ۶۱ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، جلال بهرامی بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران ضمن عرضه گزارشی از اقدامات معاونت حمل و نقل در دو سال گذشته اظهار داشت: اقدامات ما در این معاونت بر مبنای برنامه مصوب انجام داده شده است.
وی با اشاره به اینکه همینطور برنامه ها بر مبنای چشم انداز شهرداری انجام شده و مبالغ مورد نیاز برای اجرای طرح ها هم در گزارشات لحاظ شده است، اظهار نمود: مبلغ ابلاغی سال جاری در بودجه حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان بود و سرفصل های آن کاملا مشخص است اما تا امروز ۱۱۶ هزار میلیارد تومان کار تعریف شده و این عددی نیست که صرفا شهرداری باید آنرا بپردازد؛ برای مثال در قسمت تاکسی که ۳۳ هزار میلیارد تومان نیاز دارد تسهیلات را فراهم می نماییم که دولت هم باید کمک نماید.
بهرامی با بیان این که ۶۲۷ هزار میلیارد تومان برای طرح ها نیاز است، اظهار داشت: ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از ۱۱۶ هزار میلیارد تومان به تاکسیرانی برمی گردد؛ ۳۰ تا ۴۰ درصد از محل غیرنقد است. هشت هزار میلیارد تومان از قرارداد اتوبوس ها هم غیر نقد است و نزدیک به همین عدد هم از جانب بانکها پیگیری می شود و بخشی هم به صورت نقد است.
وی با اشاره به اینکه از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای انجام تعهدات در مترو بیشتر از ۶۰ هزار میلیارد تومان و در قسمت اتوبوس به بیشتر از ۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان کار تعریف شده است که اعتبار سال جاری در قسمت مترو، ۴۲۶۰ میلیارد تومان است و در برنامه چشم انداز، این عدد بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان است اما برای تکمیل خطوط مترو به ۶۱ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در برنامه چشم انداز سال جاری راه اندازی ۱۳ ایستگاه را در نظر گرفتیم، اظهار داشت: بازسازی ۲۱۱ واگن، چهار هزار دستگاه ون، پنج هزار دستگاه تاکسی و هشت هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را در سال ۱۴۰۲ پیشبینی کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه پیش پرداخت ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به شرکت «اسنا» انجام شده، به صورتی که هزار میلیارد تومان پول نقد پرداخت شده و سه برابر آن ملک در اختیار قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: به جز این میزان، ۱۰۰۰ دستگاه هم به قرارداد قطعی رسیده و ابلاغ گردیده و ۵۰۰ دستگاه هم به قرارداد قطعی رسیده است؛ با احتساب هزار دستگاهی که ماه قبل قرارداد بسته بودیم، در مجموع تعداد اتوبوس هایی که قرارداد آن منعقد شده به ۳۰۰۰ دستگاه می رسد.
بهرامی با بیان این که ما هر هفته یکبار با وزیر صمت جلسه برگزار کرده ایم، خاطرنشان کرد: پیگیری ها برای تأمین اتوبوس از تولیدکنندگان داخلی و خارجی صورت می گیرد. وزیر با جدیت پای کار است و با برنامه ریزی و روی باز موارد را پیگیری می کند و گفته که ۹ هزار میلیارد تومان تنها برای پایتخت اختصاص خواهد یافت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به سوال چمران در مورد اتوبوسهای سه کابین اظهار داشت: برای انعقاد قرار داد ۱۰۰ اتوبوس سه کابین هفته آینده به ترکیه می رویم تا با شرکت تولید کننده وارد مذاکره شویم اما دقت داشته باشید که ما برای تأمین اتوبوس های داخلی و خارجی با واسطه طرف نیستیم؛ بلکه مستقیم با تولید کننده وارد مذاکره شده ایم.
وی درپاسخ به سوال دیگر چمران در مورد این که تا آخر سال چند عدد اتوبوس تحویل ناوگان می شود، اضافه کرد: اگر بانک مرکزی برای گشایش ارزی کمک نماید، ۱۴۶۰ دستگاه را تا آخر سال تأمین خواهیم کرد که ۵۰۰ دستگاه دو کابینه و ۵۰۰ دستگاه هم بازسازی و به ناوگان اضافه خواهد شد.
منبع:

1402/04/25
13:22:38
0.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین