طرح پایش میكروبی شناگاه های بوشهر اجرا شد

طرح پایش میكروبی شناگاه های بوشهر اجرا شد مركز املاك: بوشهر- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر اظهار داشت: با هدف بررسی وضعیت آلودگی شناگاه های این بندر طرح پایش میكروبی آن با همكاری دستگاه های مختلف اجرا شد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، محمود مقیمی روز شنبه در نشست كارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی شهرستان بوشهر اضافه كرد: استفاده از شناگاه های آلوده میكروارگانیسم های بیماری زا را به انسان انتقال می دهد كه این مساله همواره نگرانی هایی را جهت استفاده افراد از آبهای ساحلی به منظور شنا و دیگر مصارف تفریحی به دنبال داشته است.
وی بیان كرد: همینطور طرح پرچم گذاری شناگاه های بوشهر با هدف آشنایی مردم با وضعیت این مراكز تفریحی اجرا شده است.
مقیمی ادامه داد: برای جلوگیری از آلودگی های میكروبی در محیط های تفریحی آبی، شناگاه های بوشهر پایش و با تعامل و همكاری ادارات بهداشت، شیلات، آب و فاضلاب و شهرداری پرچم گذاری می گردد.
وی با اشاره به اینكه در طرح پرچم گذاری 2 رنگ برای شناگاه ها در نظر گرفته شده است اظهار داشت: بر این اساس پرچم آبی برای شناگاه فاقد آلودگی و سالم، پرچم زرد احتمال خطر آلودگی و شناگاه تعطیل به معنای آلودگی محرز و شدید تعیین شد.
مقیمی بیان كرد: عملیات پرچم گذاری شناگاه ساحل بوشهر با همكاری اداره حفاظت محیط زیست، مركز بهداشت و شهرداری بوشهر شروع شده است.
وی خاطرنشان كرد: این شناگاه ها به جهت استفاده مردم در فصول گرم سال در بهار و تابستان به صورت ماهانه و در فصول سرد سال پاییز و زمستان به صورت فصلی مورد پایش و نمونه برداری قرار می گیرد.
7212/6043**


1397/02/30
15:23:58
5.0 / 5
4086
تگهای خبر: دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین