بیش از 60 درصد پرسنل پزشكی قانونی از تخصص لازم برخوردار می باشند

بیش از 60 درصد پرسنل پزشكی قانونی از تخصص لازم برخوردار می باشند مركز املاك: كرمانشاه - قائم مقام سازمان پزشكی قانونی كشور با اشاره به وجود برخی مشكلات اعتباری برای حفظ و جذب نیرو اظهار داشت: بیش از 60 درصد پرسنل پزشكی قانونی متخصص و كارشناس هستند و مابقی هم پزشك می باشند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، عبدالرزاق برزگر روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیركل پزشكی قانونی كرمانشاه كه در محل سرسرای دادگستری استان برگزار شد، بر همكاری سازمان برنامه و بودجه در جهت اختصاص اعتبار لازم برای حفظ پرسنل تصریح كرد.
برزگر از پاسخگویی به استعلامات قضایی بعنوان اولین وظیفه پزشكی قانونی نام برد و اظهار داشت: پاسخگویی به استعلامات اداری و مردمی بعنوان دیگر وظایف پزشكی قانونی می باشد.
وی با تاكید براینكه همواره برای ارتقا خدمات در تلاش هستیم، اظهار داشت: پزشكی قانونی یاری رسان دستگاه قضایی برای صدور رای عادلانه است و با وجود امكانات كم، خدمات مناسبی عرضه می گردد.
این مسئول بر توسعه و بهبود فضای فیزیكی مراكز تاكید و گسترش آن را یكی از نیازهای مردم و ارباب رجوع عنوان نمود.
در ادامه رییس كل دادگستری استان كرمانشاه بر اهمیت بالای پزشكی قانونی در جامعه اشاره نمود و از آن بعنوان حرفه ای دشوار و پر زحمت یاد كرد.
محمدرضا عدالتخواه با تاكید براینكه بیش از 50 درصد پرونده های كیفری دادگستری به پزشكی قانونی برای عرضه نظر ارسال می شود، افزود: این حرفه به صورت مستقیم با قضاوت در ارتباط می باشد و در بعضی از موضوعات موارد بدون نظر پزشكی قانونی غیرممكن است.
عدالتخواه بر ارتقا توانایی های پرسنل پزشكی قانونی تصریح كرد و اظهار داشت: با عنایت به امكانات وسیع و تخصصی، برپایی مراكز پزشكی قانونی در همه مناطق و شهرها محدود و یا غیرممكن است.
در این آیین از زحمات دكتر آرتین كمالی، مدیركل سابق پزشكی قانونی كرمانشاه تقدیر گردید و دكتر خانی بعنوان مدیركل جدید پزشكی قانونی این استان منصوب گردید.
7460/8066


1397/06/21
19:48:59
5.0 / 5
4287
تگهای خبر: استان , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین