فرماندار سلسله:

دولت و شوراها محصول دمكراسی هستند

دولت و شوراها محصول دمكراسی هستند به گزارش مركز املاك فرماندار سلسله اظهار داشت: با اشاره به اینكه دولت و شورا هر دو محصول دموكراسی هستند، تصریح كرد: شورا حقوق و تكالیفی دارد كه باید با جدیت پیگیری شوند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، شریف خسروی روز شنبه در نشست با اعضای شورای بخش شهرستان در دفتر فرماندار با اشاره به جایگاه رفیع شورا، تصریح كرد: اگر كلیه مصوبات شورا در راه درست طراحی و پیش بروند افترا افكنی ها خودبخود دور می شوند.
وی اضافه كرد: از مهمترین تكالیف شورا آشنایی با قوانین در رابطه با حوزه كاری است كه آگاهی به این قوانین سبب مطالبه گر شدن اعضا می گردد.
وی با تاكید بر اینكه حركت شورا باید در قالب قانون و در راه خدمتگزاری به مردم باشد، عنوان كرد: مردم ارباب رجوع و ولی نعمت ما هستند و در عمل هم باید به این گفتار عمل نماییم و بنابراین باید امور را در مسیری هدایت نماییم كه خیر عمومی را در بر داشته باشد.
خسروی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه كار اقتصادی كردن فهم پیچیده ای می خواهد و فهم ما هنوز آنطور كه باید در حوزه اقتصادی پرورش پیدا نكرده است، خاطرنشان كرد: تغییر الگوی كشت نیاز به انگیزه ای قوی و پای كار بودن كشاورزان هم دارد و باید آموزش های مهارتی لازم از جانب جهاد كشاورزی به كشاورزان عرضه شود.
وی اظهار داشت: به منظور سنجش و آمادگی بیشتر اعضای شورای بخش و دهیاران، آزمون قانون دهیاری ها برگزار می گردد.
وحید زینلی حسنوند، رئیس شورای بخش شهرستان هم با اشاره به مهمترین مشكلات بخش، اظهار داشت: در حوزه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، مهمترین مشكل موجود تداخل كار بنیاد مسكن، دهیاری ها و بخشداری ها در بحث استعلام ها است.
وی با اشاره به ضرورت برخورد با سیب زمینی كاران غیربومی، اضافه كرد: این امر علاوه بر ضربه به منابع آبی و خاكی شهرستان ضربه به بخش دامپروی هم وارد كرده است و بنابراین برنامه های جهاد كشاورزی باید در جهتی باشد كه ضمن سود دار بودن برای كشاورزان به حفظ منابع آبی و خاكی شهرستان كمك نماید.
حسنوند با اشاره به نحوزه توزیع نامناسب كود در شهرستان، عنوان كرد: باوجود اینكه سهمیه كود شهرستان بسیار مناسب بوده اما نحوه توزیع نامناسب آن سبب شده كه خیلی از كشاورزان نتوانند كود مورد نیاز خویش را تهیه كنند.
وی با اشاره به اینكه برخی پل های روستایی همچون پل نیازآباد به كاظم آباد مشكل دارند، اضافه كرد: همینطور نگهداری جاده های روستایی رها شده به گونه ای كه چیزی به اسم شانه جاده در جاده های روستایی وجود ندارد و كشاورزان تا شانه جاده مبادرت به كشت می نمایند.
رئیس شورای بخش شهرستان با اشاره به ضرورت آموزش به دهیاران به منظور آمادگی آنها در هنگام وقوع بحران ها و كمك به ستاد بحران در اینگونه موارد، تصریح كرد: به این منظور لازم است كه كلاس های آموزشی برای دهیاران برگزار گردد.
7265/6060


1397/10/01
16:13:07
5.0 / 5
4600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین