یك قلاده پلنگ در منطقه ریوند داورزن مشاهده شد

یك قلاده پلنگ در منطقه ریوند داورزن مشاهده شد مركز املاك: رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار اظهار داشت: برای بار دوم طی امسال یك قلاده پلنگ در دوربینهای تله ای مستقر در منطقه شكار ممنوع ریوند شهرستان داورزن به ثبت رسید.


حمیدرضا صادقی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: گروهی از كوهنوردان باز هفته پیش سه قلاده پلنگ را در منطقه ریوند با چشم مشاهده كرده بودند كه بیان كننده وضعیت مناسب غذایی منطقه برای این نوع گربه سان است.
وی اظهار داشت: افزایش گشت و پایش محیط بانان و برقراری امنیت در منطقه شكار ممنوع ریوند منجر به افزایش جمعیت وحوش شده از این رو پلنگها برای به دست آوردن طعمه به این منطقه نزدیك شده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار اضافه كرد: پلنگ از گونه جانداران رو به انقراض است كه برای ادامه حیات حفاظت از آن ضروری می باشد. مشاهده پلنگ در این منطقه بیان كننده موقعیت آب و هوایی و تنوع حیات وحش بسیار غنی آن است.
وی همین طور به واقع شدن جاده سبزوار - شاهرود در محدوده زیست یوزپلنگ و پلنگ ایرانی اشاره و بیان كرد: نصب تابلوهای هشداردهنده و دوربینهای كنترل سرعت، خطر برخورد حیوانات با خودروهای عبوری از این مسیر را می كاهد.
قوچ و میش، كل و بز، آهو و روباه، كاراكال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، كبك، باقرقره شكم سیاه و زاغ بور از گونه های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار هستند.
شهرستانهای سبزوار و داورزن دارای دو منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت 39 هزار هكتار و دو منطقه شكارممنوع ریوند و كمرقلعه با مساحت 108 هزار هكتار است. داورزن در فاصله 310 كیلومتری غرب مشهد واقع است.
8145/7495/1858


1397/10/02
16:05:09
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: جمعیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین