معاون اسلامی خبر داد

وزارت راه و شهرسازی به مبحث ساماندهی تهران ورود می كند

وزارت راه و شهرسازی به مبحث ساماندهی تهران ورود می كند به گزارش مركز املاك دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری از تصمیم گیری در مورد طرح ساماندهی كلانشهر تهران در جلسات آتی شورایعالی شهرسازی اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد در مورد طرح ساماندهی كلانشهر تهران اظهار داشت: اهمیت مبحث طرح ساماندهی كلانشهر تهران، ساماندهی ساخت و سازها و اقدامات بی رویه ای است كه پیرامون كلانشهرها در حال انجام می باشد.
معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی از تصمیم گیری نهایی در مورد طرح ساماندهی كلانشهر تهران در جلسات آتی شورایعالی شهرسازی اطلاع داد و اضافه كرد: تمامی اعضای شورایعالی شهرسازی به اتفاق، اعلام نمودند كه شورا در مورد این طرح با بررسی های بیشتر و همینطور جزئیات بیشتر ورود كند. چنانچه طرح، مشكلات حقوقی دارد و به اقدامات اجرایی نیاز دارد، بررسی های حقوقی در مورد آن انجام بگیرد و در جلسات آتی شورایعالی با پیشنهادهای شفاف تر به شورا عرضه شود.
صادق مالواجرد همینطور در مورد قانون خروج پادگان ها و اقدامات معاونت معماری و شهرسازی دراین راستا، اعلام نمود: خروج پادگان ها از محدوده شهرها قانون است و طبق این قانون، پادگان هایی كه گردش كار خویش را طی می كند اگر پایین ۱۰ هكتار باشد در كمیسیون ماده پنج و اگر بالای ۱۰ هكتار باشد طبق مصوبه قانونی باید به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران بیاید تا اقدامات بعدی در مورد آن با نظر اعضای اصلی شورای و تصویب در شورا، انجام بگیرد.
دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری افزود: پادگان های بالای ۱۰ هكتار مساحت زمانیكه مسیر قانونی خویش را در استان طی كرد، در دستور كار این شورایعالی قرار می گیرد.

1398/04/23
15:21:58
5.0 / 5
4840
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین