مدیركل دفتر تقسیمات كشوری وزارت كشور:

200 هزار نقطه در كشور كد گذاری می شود

200 هزار نقطه در كشور كد گذاری می شود به گزارش مركز املاك مدیركل دفتر تقسیمات كشوری وزارت كشور اظهار داشت: مهم ترین پروژه هایی كه در دستور كار داریم سوژه كدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات كشوری است كه مقرر است در سطح كشور حدود 200 هزار نقطه را كد گذاری نماییم.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، سعید جلالی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بخشداری مهاباد اردستان اظهار نمود: شهر مهاباد یك دیار كهن در ایران است كه با وجود بناهای تاریخی و مذهبی توانسته شكوه و عظمت بزرگی را رقم بزند.

وی با اشاره به اینكه جامعه شهرستان اردستان توسعه گرا است، اضافه كرد: در شرایط بد اقتصادی كه دولت درگیر برطرف نمودن مشكلات و موضوعات فراوانی است، مبادرت به تقسیمات كشوری كرده كه برای دولت بسیار هزینه داشته است. امیدواریم افتتاح بخشداری مهاباد موجب توسعه و پیشرفت منطقه شود.

مدیركل دفتر تقسیمات كشوری وزارت كشور با اشاره به اینكه تقسیمات كشوری به شكل پویا ادامه پیدا می كند، اظهار داشت: هم اكنون مهم ترین پروژه هایی كه در دستور كار داریم، كدگذاری عناصر و واحدهای تقسیمات كشوری است كه مقرر است در سطح كشور حدود ۲۰۰ هزار نقطه را كدگذاری نماییم كه با این كار، توسعه تسهیل می شود و اگر بحران های طبیعی به وجود بیاید می توانیم بهتر شناسایی نماییم.

جلالی با تاكید بر اینكه مهمترین كاری كه دولت قبول كرده، عدالت تقسیماتی در سطح كشور است، اظهار داشت: نمونه آن شهر مهاباد اردستان است كه باوجود اینكه پتانسیل بخش شدن را داشت اما این مساله طول كشیده بود كه امروز رسما انجام شد. در دوسال گذشته در ارتقای بخش ها به شهرستان ها، ایجاد بخش و ایجاد شهر بیشتر از ۹۰ مصوبه در دولت داشته ایم.

وی با اشاره به عملیاتی شدن عنصر تقسیمات كشوری اشاره كرد: در سطح كشور هر روز به صورت میانگین یك پیشنهاد تقسیمات كشوری به دولت ارسال شده است. حدود ۱۰۸۰ بخش، ۱۳۴۰ شهر و ۴۳۵ شهرستان در كشور وجود دارد.

مدیركل دفتر تقسیمات كشوری وزارت كشور با اشاره به اینكه در زمینه بخش شدن مهاباد اختلافی وجود ندارد و شاید در اذهان عمومی اشتباه بیان می شود، اشاره كرد: در ایجاد بخش شدن مهاباد دو دهستان از بخش مركزی كافی بوده و از بخش زواره هیچ روستایی كاهش نیافته است.

منبع:

1398/06/08
11:18:24
5.0 / 5
4162
تگهای خبر: توسعه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین