مدیركل بنیاد مسكن آذربایجان شرقی :

نیمی ازكمك های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی جذب نشده است

نیمی ازكمك های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی جذب نشده است به گزارش مركز املاك مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: 50 درصد از كمك های بلاعوض برای زلزله زدگان سال قبل استان جذب و پیگیر جذب نیم دیگری از اعتبارات هستیم.حافظ باباپور در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب وضعیت مناطق زلزله زده استان و روند بازسازی در آنها اظهار داشت: در زلزله آبان سال قبل حدود سه هزار واحد مسكونی لطمه دیده بودند كه بیش از هزار و ۷۰۰ مورد آن تابحال آواربرداری شده است.
وی همین طور از صدور پروانه برای دو هزار و ۶۷۲ واحد مسكونی آگاهی داد و اظهار داشت: ۶۲۱ واحد پی ریزی شده و برخی از آنها نیز در مراحل دیگر ساخت و ساز قرار دارند.
باباپور با اشاره به لطمه دیدن دو هزار جایگاه دامی در این حادثه نیز اظهار داشت: ۷۹۳ واحد آوار برداری شده و عملیات ۱۲ جایگاه به انتها رسیده است.
مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی همین طور از وجود هزار و ۷۵۵ واحد تعمیری روستایی و اختتام عملیات تعمیری هزار و ۶۵۵ واحد و وجود هزار و ۷۹۷ واحد تعمیری شهری و اختتام عملیات تعمیری هزار و ۴۹۱ واحد در این مناطق آگاهی داد.
باباپور، كرونا و سرما را عاملی مهم برای عقب افتادن برنامه های آواربرداری و بازسازی در مناطق زلزله زده استان دانسته و اظهار داشت: اهتمام می نماییم تا اختتام فصل كاری امسال، شاهد اتمام ساخت واحدهای مسكونی در این مناطق باشیم.
وی تسهیلات بازسازی ابلاغ گردیده برای هر واحد را ۴۰ میلیون تومان وام چهار درصدی دانسته و افزود: همین طور ۵۰ درصد كمك های بلاعوض واحدهای احداثی، تعمیری، معیشتی، اسكان موقت پیش از عید جذب شده و منتظر مصوبه هیأت وزیران برای جذب ۵۰ درصد بقیه نیز هستیم تا آنرا در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

5.0 / 5
3169
1399/02/04
20:07:40
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین