مسیرهای منتهی به گیلان و مازندران بسته است

مسیرهای منتهی به گیلان و مازندران بسته است دبیر كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا، آخرین جزئیات اعمال محدودیت های ورود و خروج 25 مركز استان را تشریح نمود.


حسین قاسمی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح علت نبودن نام دو استان گیلان و مازندران جزو ۲۵ مرکز استانی که ورود و خروج آنها برمبنای مصوبه روز شنبه ممنوع اعلام شده بود، اظهار داشت: کاری که انجام دادیم این بود که اعلام کردیم خروج پلاکهای بومی از مراکز ۲۵ استان ممنوع می باشد. پس مسیرهای منتهی به استانهای مازندران و گیلان در واقع ورودی ندارند.
وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد از تهران، البرز، قم، خراسان شمالی و رضوی به این استانها برود باتوجه به خروج ممنوعیت پلاک های بومی نمی تواند از این مراکز استان بیرون رود و به سمت گیلان و مازندران سفر کند.
وی افزود: این که چرا این دو استان جزء گیرندگان نبودند ودر فهرست ۲۵ مرکز استان قرار نگرفته اند این بود که برابر مصوبات ستاد ملی در جلسه روز شنبه هفته جاری یعنی دهم آبان ماه برمبنای گزارشی که وزیر بهداشت از روند بیماری در مراکز استان دادند ۲۵ مرکز استان بعنوان مراکز خطرناک شناسایی شدند و محدودیت های گروههای ۳ و ۴ در آنها اعمال شده است. به همین دلیل در مصوبه ای که به دست ما رسیده اسم استانهای گیلان و مازندران جزء ۲۵ مرکز نبوده پس این ممنوعیت که روز گذشته درکمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب و ابلاغ گردیده شامل این دو استان نیست.
دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره کرد: اما عملا مسیرهای منتهی به استانهای گیلان و مازندران به سبب آنکه اجازه خروج پلاکهای بومی از استانهای همجوار را نمی دهیم ورودی نخواهند داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مراکز استان و خود استان تفکیک قائل شده است یا خیر اظهار داشت: بله، ۲۵ مرکز استان در این مصوبه اعلام شده پس باید به سه موضوع توجه داشته باشیم. در جلسه هفته گذشته ستاد ملی مدیریت کرونا ۴۳ شهرستان بعنوان شهرستانهای فوق خطر عرضه شدند که اعمال محدودیت که همان تعطیلی مشاغل گروههای ۲-۳ و ۴ است انجام شد.
بگفته وی، در جلسه روز شنبه هفته جاری نیز علاوه بر این ۴۳ شهرستان ۴۶ شهرستان دیگر نیز افزوده شد که بدین سان در ۸۹ شهرستان عملا محدودیت تعطیلی اعمال شد. در ۲۵ مرکز استان هم ممنوعیت ورود و خروج داریم. به علاوه آن تعطیلی مشاغل گروههای ۳ و ۴ را نیز داریم.1399/08/13
13:11:41
5.0 / 5
1333
تگهای خبر: استان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین