طرح سنجش علل كاهش همراهی مردم با دستورالعمل های بهداشتی اجرا شد

طرح سنجش علل كاهش همراهی مردم با دستورالعمل های بهداشتی اجرا شد به گزارش مرکز املاک قم طرح «سنجش دیدگاه شهروندان قم در مورد کرونا و علل کاهش و عدم همراهی مردم با دستورالعمل های بهداشتی» به همت جهاد دانشگاهی استان قم برگزار گردید.


علی حسینی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم، در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: در شرایط فعلی که نزدیک به یک سال از انتشار کرونا می گذرد مردم پروتکل ها، محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی که از جانب نهادهای متولی اعمال و اعلام می شود را یا رعایت نمی کنند یا کمتر رعایت می کنند.
وی افزود: با عنایت به اهمیت علل کاهش و عدم همراهی مردم با دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و تأثیر آن در سیستم سیاستگذاری در مورد مقابله با نتایج شیوع ویروس کرونا، طرح «سنجش دیدگاه شهروندان قم در مورد کرونا و علل کاهش و عدم همراهی مردم با دستورالعمل های بهداشتی» به همت جهاد دانشگاهی استان قم اجرا شد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم ضمن اشاره به اینکه در این تحقیق از روش پیمایش حضوری استفاده شده است، اظهار نمود: این نظرسنجی در دیماه ۱۳۹۹ با تعداد نمونه 399 نفر و جامعه آماری ساکنان ۱۸ سال به بالای شهر قم به انجام رسیده است و پاسخگویان این طرح 51.1 درصد مرد و 48.9 درصد زن با میانگین سن 38.8 سال بوده اند.
وی ادامه داد: در این طرح محورهایی همچون پیگیری خبرهای در ارتباط با کرونا نسبت به ماه های قبل، میزان اعتماد به اخبار در ارتباط با کرونا در رسانه ها، رعایت دستورالعمل های بهداشت فردی توسط مردم نسبت به ماه های قبل، میزان رفت وآمدهای خانوادگی پاسخگویان در روزهای کرونا، دلیل عدم همراهی مردم با محدودیت هاو پروتکل های اعلام شده و... مورد سنجش قرار گرفت.
حسینی با تاکید براینکه هدف اصلی این طرح، سنجش دیدگاه شهروندان قم در مورد کرونا و علل کاهش و عدم همراهی مردم با دستورالعمل های بهداشتی است، اظهار داشت: در جهت این هدف اصلی، اهداف فرعی مانند مهم ترین منبع کسب اطلاع پاسخگویان از سفارش های بهداشتی در مورد کرونا، میزان پیگیری پاسخگویان از خبرهای در ارتباط با کرونا، بررسی دسترسی به اقلام بهداشتی، بررسی میزان رفت وآمدهای خانوادگی در روزهای کرونا، بررسی تأثیر انتشار کرونا بر درآمد خانوار و... هم مدنظر قرار گرفت.1399/11/12
20:58:56
0.0 / 5
975
تگهای خبر: اخبار , استان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین