اخطار جدی كاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی

اخطار جدی كاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی به گزارش مرکز املاک دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است، اظهار داشت: با عنایت به شیوع موج پنجم بیماری در کشور لزوم توجه مسئولانه تر به رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور در مهار بیماری به شدت احساس می شود و باید با رعایت حداکثری اصول بهداشتی مانع از گسترش فراگیر بیماری در کشور شویم.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بابک دین پرست به تشریح آخرین وضعیت میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور پرداخت و اظهار داشت: میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است.
وی در این خصوص اظهار داشت: استان های سیستان و بلوچستان با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر و با ۴۷ درصد، آذربایجان غربی با ۴ درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر به ۵۶ درصد و گیلان با ۵۹ درصد، در انتهای جدول میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه قرار دارند.
دین پرست همینطور در مورد استانهای با بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی هم اظهار داشت: استانهای سمنان با ۸۲ درصد (یک درصد کاهش)، زنجان با ۷۹ درصد (۲ درصد کاهش) و یزد با ۷۷ درصد (۳ درصد کاهش)، در صدر این جدول قرار دارند.
معاون وزیر کشور افزود: رعایت پروتکلهای بهداشتی، در ۲ استان سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی بین ۴۷ تا ۵۶ درصد و رعایت پروتکلهای بهداشتی در ۱۲ استان: آذربایجان شرقی- ایلام - بوشهر- چهارمحال و بختیاری- خوزستان-خراسان شمالی- خراسان رضوی- کردستان- کهگیلویه و بویراحمد- گیلان – مازندران و همدان بین ۵۷ تا ۶۷ درصد است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی، در ۹ استان دیگر کشور هم اظهار داشت: استانهای البرز- اصفهان – قم- کرمان- کرمانشاه- گلستان- لرستان- هرمزگان و مرکزی، بین ۶۸ تا ۷۳ درصد بوده است.
دین پرست همینطور در زمینه رعایت پروتکلهای بهداشتی در ۸ استان دیگر کشور هم اظهار داشت: میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان ها اردبیل- زنجان- سمنان- خراسان جنوبی- یزد- تهران- فارس و قزوین بین۷۴ تا ۸۲ درصد بوده است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درمورد بازه زمانی دوم خرداد تا نهم تیر ماه هم اظهار داشت: میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در کشور با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر۷۲ درصد بوده، میانگین استفاده از ماسک با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر ۶۹ درصد اعلام، میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر ۶۹ درصد تعیین و میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر ۷۲ درصد بوده است.
معاون وزیر کشور همینطور اظهار داشت: از مجموع ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی زیر پوشش سراسر کشور، دربازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، مجموعاً تعداد ۲۴۹ هزار و۲۰ واحد، توسط تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفته اند که در نتیجه این بازرسی ها در ۲۸ هزار و ۹۷۴ مورد، منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجع قضایی و در ۱۰۸۲ مورد نیز، منجر به پلمپ واحدها شده است.
وی افزود: کارگاه ها و صنایع کوچک با ۳۲۵۵۷ مورد، صنایع کشاورزی، دامپروری و معادن با ۳۱۵۷ مورد، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی با ۱۳۵۶ مورد، در بالای جدول بیشترین دریافت کنندگان تذکر و معرفی به مراجع قضایی قرار دارند.
دین پرست در ادامه اظهار داشت: در حوزه اماکن عمومی نیز؛ سوپر مارکت ها و خواربار فروشی ها با ۶۴۶۵ مورد، نانوایی ها با ۲۷۳۸ مورد، رستوران ها با ۱۰۰۳ مورد، فروشگاه های زنجیره ای با ۴۳۰ مورد، مطب ها با ۲۹۸ مورد و بانک هابا ۲۹۶ مورد، دریافت کننده بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی بوده اند.
معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن اشاره به این که استان سیستان و بلوچستان با رعایت ۴۷ درصد پروتکلهای بهداشتی در اماکن عمومی به عنوان آخرین و استان سمنان با ۸۲ درصد، در صدر استانهای کشور قرار دارند؛ اظهار داشت: لازم است میزان توجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی در همه استانهای کشور به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: سه استان سیستان و بلوچستان با ۵۶ درصد، آذربایجان غربی با ۵۸ درصد و ایلام با ۶۴ درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی اقدام و استانهای سمنان با ۸۵ درصد، زنجان با ۸۲ درصد و اردبیل با ۷۹ درصد، در بالای جدول این گروه از استانها قرار دارند.
معاون وزیر کشور درمورد وضعیت استفاده از ماسک در اماکن عمومی هم اظهار داشت: سه استان سیستان و بلوچستان با۵۰ درصد، آذربایجان غربی با ۵۶ درصد و گیلان با ۶۰ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی اقدام نمودند. و استانهای یزد با ۸۸ درصد، سمنان با ۸۲ درصد و زنجان با ۸۱، در ابتدای جدول این گروه از استانها قرار دارند.
دین پرست در بعد رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی در استانداری های کشور اظهار داشت: سه استان سیستان و بلوچستان با ۴۷ درصد، آذربایجان غربی با ۵۷ درصد و ایلام با ۶۰ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی، اقدام و استانهای یزد با ۸۸ درصد، سمنان با ۸۲ درصد و قزوین با ۸۲ درصد، در بالای جدول این گروه از استانها قرار دارند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون وزیر کشور در انتها ضمن اشاره به وضعیت رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی هم تصریح کرد: سه استان سیستان و بلوچستان با ۵۳ درصد، ایلام با ۶۱ درصد و آذربایجان غربی با ۶۱ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی اقدام و استانهای یزد با ۸۸ درصد، قزوین و قم مشترکاً با ۸۴ درصد و سمنان با ۸۲، در رتبه های نخست این گروه از استانها قرار دارند.
منبع:

1400/04/12
23:25:36
0.0 / 5
298
تگهای خبر: استان , بانك , تولید , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین