کمک دانشگاه شریف به ارتقای کیفیت ساخت مسکن

کمک دانشگاه شریف به ارتقای کیفیت ساخت مسکن مرکز املاک: رییس دانشگاه صنعتی شریف از کوشش برای دستیابی به فناوری ارتقای کیفیت ساخت و ساز و مصالح ساختمانی با همکاری بنیاد مسکن آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، رسول جلیلی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی شریف و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلان اینکه این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه های با عمر چند دهه از آموزش آغاز کرد. سه دهه است که به حوزه پژوهش ورود کرده و اخیراً بر حوزه فناوری متمرکز شده اند.
وی اضافه کرد: ما در پردیس فناوری دانشگاه شریف که ۱۲ برابر خود دانشگاه مساحت دارد و با بافت مسکونی امتزاج دارد ۵۰۰ شرکت دانش بنیان فعال داریم و به آن به شوخی دره طرشت به کنایه از دره سیلیکون دانشگاه MIT گفته می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند در آخر دوره کارشناسی خود شرکت دانش بنیان راه اندازی کرده و تیم خودرا داشته باشند. عمده این ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در مجموعه فناوری دانشگاه شریف بخش خصوصی هستند و دولت هزینه ای جهت راه اندازی زیست بوم فناوری طرشت نکرده است. حتی برخی ساختمان ها را در این مجموعه خود شرکت های دانش بنیان ساخته اند.
جلیلی با اعلان اینکه طرح تحولی دانشگاه شریف در یک کلمه خلاصه می شود و آن پیوند است، اظهار داشت: پیوند یعنی در یک دهه آتی هیچ پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری نداریم که مساله آن حل مشکلات جامعه باشد اگر این اتفاق بیفتد دانشگاه شریف را از آموزشکده به فناورکده ارتقا می دهیم و این اتفاق در دهه اول قرن پانزدهم رخ می دهد.
وی شعار دانشگاه شریف را شریف جهت زندگی عنوان نمود و اظهار داشت: یعنی دانشجوی ما باید زندگی کند نه این که فقط درس بخواند. باید در کنار درس مقاومت مصالح، مقاومت و تاب آوری دانشجو هم بالا برود. باید وقتی از دانشگاه بیرون می آیند بتوانند حل مساله کنند و با مشکلات کنار بیایند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: مقرر است این دانشگاه برای ایرانیان و جهانیان منشأ اثر باشد.
وی درباب امضای تفاهم نامه با بنیاد مسکن اظهار داشت: ارتقای کیفیت ساخت، کمک به رفع مشکلات پس از سوانح طبیعی، تولید مصالح دانش بنیان و فناور محور، تولید قیر رنگی و شبرنگ، افزایش تاب آوری مصالح و … باید از این مسیر اتفاق بیفتد. در وزارت علوم، معاونت فناوری به وجود آمده و عزم دولت ارتقای دانشگاه هاست.منبع:

1401/02/06
23:33:19
0.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین