شهردار:

شهرداری خرم آباد ۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد

شهرداری خرم آباد ۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد به گزارش مرکز املاک، لرستان شهردار خرم آباد اظهار داشت: خرم آباد ۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد.


سعید فتوحی در گردهمایی روسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در محل اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد، اظهار نمود: در این دوره شورای شهر نقش پر رنگی در ایجاد مرکز پژوهشها و مطالعات راهبردی داشته است.
وی ادامه داد: برای نخستین بار ورود به بافت تاریخی شهر خرم آباد به مساحت پنج هکتار در محله باباطاهر به منظور ساماندهی این محله در این دوره صورت گرفت.
شهردار با اشاره به اینکه شورای شهر خرم آباد با مشکلات عدیده ای مواجه می باشد، اضافه کرد: این شهر با وجود بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت عدالت در مورد آن رعایت نشده است.
فتوحی بیان نمود: متاسفانه شکاف بین مراکز استان ها بخصوص استانهای غربی که از صنایع مادر برخوردار نیستند روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.
شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه یکی از علل این شکاف را وجود قوانین مالیاتی عنوان نمود و با اشاره به اینکه باید این مهم مورد بازبینی قرار گیرد، تصریح کرد: سال قبل از محل ۴ درصد بودجه شهرداری ها ۱۹ میلیارد تومان تخصیص داشتیم و این در شرایطی است که شهرداری بالای ۶۰۰ میلیارد تومان برای رفع این شکاف نیاز دارد.
وی افزود: در حالی درآمد پایدار برای شهرداری ها در نظر گرفته شده که هیچ مشورتی با شهرداری ها مشورت نشده است.
این مسئول اظهار داشت: در لایحه تجمیع عوارض شهرداری ها باید سهم خرم آباد دیده شود.
فتوحی اظهار داشت: از محل ماده ۲۳ جرائم راهنمایی و رانندگی رقمی برای شهرداری در نظر گرفته نشده و تابحال در این خصوص به نتیجه نرسیدیم.
وی اظهار داشت: در اسفند ۹۹، ۱۰ میلیارد تومان در خرم آباد از محل جرائم رانندگی و راهنمایی جریمه ثبت شده است در صورتی که باید ۶۰ درصد این مبلغ جرائم به شهرداری اختصاص داده شود.
شهردار بیان نمود: الان شهرداری خرم آباد ۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد؛ به طور نمونه با وجود اعتبارات قطره چکانی نمی توان در جهت بهبود ترافیک گام اساسی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: درصورتیکه ۶۰ درصد جریمه ها به شهرداری تخصیص داده شود میتوان در جهت بهبود وضعیت ترافیکی در شهرستان قدم های موثری برداشت.1401/07/09
08:45:20
0.0 / 5
226
تگهای خبر: استان , جمعیت , شهرداری , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین