مسئولان سمنان درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفتند

مسئولان سمنان درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفتند مركز املاك: گروه ها، شخصیت ها و مسئولان استان سمنان در پیام هایی جداگانه درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان، علو درجات مسالت كردند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، به دنبال درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از طرف مسئولان و شخصیت های نظامی و حوزوی استان سمنان باز پیام های تسلیت صادر شد.
در این پیام ها، درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی به محضر مبارك حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، خانواده و بستگان آن مرحوم، ملت مومن و انقلابی ایران بخصوص مردم دیار دارالمرحمه تسلیت گفته شده است.
صادركنندگان این پیام ها با اشاره به سوابق انقلابی ایشان و نقش وی در مبارزه های دوران ستمشاهی، از آن مرحوم بعنوان یار و یاور بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری یاد كرده و خدمات درخشان آن شخصیت بزرگ به انقلاب و نظام را در طول عمر با بركت خود، برجسته و كم نظیر دانسته اند.
پس از اعلام ضایعه درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در شامگاه دوشنبه سوم دی ماه، آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و علیرضا آشناگر استاندار سمنان با صدور پیام های جداگانه درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.

** آیت الله شاهرودی منشاء تربیت بی شمار فضلای دینی
مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان سمنان و شهرستان شاهرود در پیامی اعلام نمود: در طول ده ها سال، جمع كثیری از فضلا و طلاب علوم دینی از افادات و تحقیقات علمی این فقیه و اصولی عالیقدر بهره مند گشتند.
پیام ادامه یافته است: ارتحال عالم ربانی، فقیه مجاهد و محقق حضرت آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی را محضر مبارك امام زمان (عج) و مقام عظمای ولایت و مراجع تقلید و علمای اعلام و حوزه های علمیه و عموم ملت ایران بخصوص به شاگردان و ارادتمندان و به بیت مكرم و آقازادگان محترمشان تسلیت عرض می نماییم.

** فرمانده انتظامی سمنان: شاهرودی مبارز انقلابی بود
سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان باز در پیامی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آورده است: رحلت عالم و روحانی جلیل القدر آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی برای همه ملت شریف و ولایتمدار میهن عزیزمان مایه تاسف و تاثر بسیار است.
وی در پیام خود عنوان كرده است: ایشان عالمی نیك اندیش و از مبارزان صف اول انقلاب و همواره پشتیبان نظام بودند كه در سنگرهای گوناگون سیاسی، علمی، فرهنگی و دینی خدمات فراوان و شایسته ای به نظام اسلامی، كشور و مردم عرضه داشتند.
پیام اشاره دارد: اینجانب به نمایندگی از جانب مجموعه انتظامی كل استان سمنان ضمن عرض تسلیت درگذشت این عالم و روحانی گرانقدر به محضر مقام معظم رهبری، مردم شریف استان سمنان، جامعه روحانیت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مردم ایران اسلامی؛ برای آن عزیز فقید، غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال مسالت می كنم.

** شاهرودی، از یاران صدیق انقلاب
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان هم چنین درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت و در پیامی آورد: آیت الله هاشمی شاهرودی عمر پربركت خودرا در تعلم و تعلیم در حوزه های علمیه گذراند و با رسیدن به كمالات معنوی از خدمت به طلاب علوم دینی و ترویچ و تدریس علوم اهلبیت عصمت و طهارت (ع) دریغ نورزید.
پیام ادامه یافته است: آیت الله هاشمی شاهرودی در عین حال از یاران و یاوران صدیق انقلاب اسلامی از شروع شكل گیری تا لحظه ای بود كه دعوت حق را لبیك گفته و به رفیق أعلی پیوست.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در پیام خود از خداوند متعال برای مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسالت كرد.

**اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی: رحلت این عالم ضایعه بزرگی است
در پیام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان سمنان باز آمده است: ضایعه بزرگ درگذشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، را به محضر رهبر معظم انقلاب تسلیت نموده علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان را از درگاه حضرت حق مسالت داریم.

** امام جمعه و فرماندار میامی: درگذشت این عالم، غم بزرگ ملت ایران شد
حجت الاسلام قربانعلی صفایی پورامام جمعه میامی و محمد مهدی كریمی فرماندار میامی باز در پیام مشتركی آورده اند: خبر ارتحال جانگداز آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، عالم بزرگ، فقیه عالیقدر و همرزم صدیق امام(ره) و رهبر معظم انقلاب موجب تاثر و اندوه و غم بزرگ ملت ایران شد.
پیام ادامه دارد: این ضایعه اسف بار را به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران و بیت محترم آن مرحوم تسلیت و تعزیت می گوییم و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم پرهیزگار علو درجات و همجواری با اجداد مطهرشان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت داریم.

** جهاددانشگاهی سمنان: شاهرودی دارای مجاهدت های بیشماری بود
جهاد دانشگاهی استان سمنان در پیام تسلیت خود آورده است: فقیه عادل، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مجاهدت های بسیاری در طول زندگی با بركت خود داشتند.
پیام ادامه دارد: درگذشت ایشان را به محضر مبارك حضرت ولی عصر(عج) و نائب بر حق ایشان مقام معظم رهبری و امت مسلمان تسلیت می گوییم.

**اداره تبلیغات اسلامی مهدیشهر: سال ها مجاهدت ثمره زندگی آیت الله شاهرودی
اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر باز با صدور پیامی تصریح كرد: فقدان عالم و عارف وارسته و ربانی حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی كه از علمای شجاع و انقلابی و از رهروان و یاوران مقام عظمای ولایت و مرجعیت در تمامی صحنه های حساس انقلاب بود ثلمه ای جبران ناپذیر و ضایعه ای بزرگ بشمارمی رود.
پیام آورده است: این ضایعه مولمه را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، به حوزه های علمیه و همه مسلمانان تسلیت و تعزیت عرض كرده از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات مسالت می نماییم.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در سال 1327 هجری شمسی در شهر نجف و در خانواده ی مذهبی و از سادات منسوب به امام حسین (ع ) چشم به جهان گشود.
پدرش مرحوم آیت الله سید علی حسینی شاهرودی، از شاگردان برجسته مرحوم آیت الله خویی (ره) بود كه بحث های اصول و فقه استاد خودرا به رشته تحریر درآورد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بین سال های 1378 تا 1388 از طرف رهبر معظم انقلاب به عنوان رییس قوه قضاییه منصوب گردید و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم، چهارم و پنجم بود.
وی از سال 1396 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390 ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حكم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.
آیت الله شاهرودی ساعت 22 دوشنبه شب سپس مدت ها تحمل بیماری در سن 70 سالگی به دیار باقی شتافت.
7342م/7408


1397/10/04
15:24:47
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: استان , خدمات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین